Türkiye genelinde başlatılan trafik bilinci geliştirmek amacıyla “Akıllı Adımlar” projesi kapsamında Kayseri’de 113 bin 294 öğrenci trafik bilinci kazanacak.
Proje nedeniyle Talas ilçesinde bulunan Nesrin Boysan ilköğretim okulunu ziyaret eden Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Bakanlığımız, Özel Öğretim Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu arasında, okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik trafik bilincini kazandırmak amacıyla bir protokol hazırlamıştı. Bu protokol kapsamında ‘Akıllı Adımlar’ isimli projemiz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak faaliyete geçmişti bundan sonrada devam edecek.” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Elmalı, “Bu Akıllı Adımlar projesinin içerisinde trafik eğitimi de var. Trafik eğitimini biz ilköğretim okulları ve anaokulunda okuyan öğrencilerimize vereceğiz. İlimiz genelinde 21 bin 873 okul öncesi, 91 bin 421 ilkokul öğrencisi olmak üzere toplam 113 bin 294 öğrenciye 100’er kişilik gruplar halinde bu trafik eğitimini vereceğiz. Hepimiz biliyoruz ki eğitim küçük yaşlardan başlar ve bizde bunu ölçü alarak anaokulundan ve ilkokuldan başlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Kayseri Sürücü Kursları Derneği başkanı Ali Çiçek ise, “Bu Türkiye genelinde hazırlanan bir proje. Bütün ülke genelinde çocuklarımızın trafik bilincini arttırmak ve aynı zamanda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen bir projedir” diye konuştu.
Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Osman Elmalı, son olarak trafik ışıklarında neler yapılması gerektiğini anlattı. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla