Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes AŞ tarafından ilk defa düzenlenen Erciyes Bikepark Yarışması’na bisiklet tutkunları yoğun ilgi gösterdi.
Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes dağında bir ilk yaşandı. Tekir pistinde açılan bisiklet pistinde buluşan bisiklet severler, karda bisiklet sürmenin tadını çıkardı. Erciyes Bikepark Yarışması’nda birinci olmak için ter döken bisiklet tutkunları, pisti tamamlamak için kıyasıya yarıştı.
Yarışma hakkında bilgiler veren Erciyes AŞ Bikepark Sorumlusu Emrah Özbay, “Biliyorsunuz ki Erciyes Dağı 3 bin 600 metre yüksekliğe sahip. 2 bin metreden başlayarak 2 bin 600 metreye kadar özel yapılmış bisiklet parkurlarımız var. Bu sene yeni bir etkinlik başlatmak istedik ve önümüzdeki seneden itibaren karda bisiklet kullanılması için bir parkuru tamamen açmayı hedefliyoruz. Bugün bunu göstermek amaçlı Tekir pistimizde küçük bir yarışma düzenledik. Yarışmamız da çok keyifli geçti ve arkadaşlarımızda çok eğlendiler. Karda bisiklet sürmenin nasıl bir şey olduğunu öğrendi” ifadelerini kullandı.
Yarışma, dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla