Sarıoğlan’a bağlı Gaziler Mahallesi halkı tarafından Kayseri’de açılan Gaziler Köyü Derneği ev sahipliğinde bu sene ikincisi düzenlenen şenlik coşkuyla gerçekleştirildi.

Gaziler Mahallesi içerisinde bulunan Kırözü mevkiinde yapılan şenliğe Sarıoğlan Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, başkan yardımcıları ile meclis üyeleri, Gaziler Mahalle Muhtarı Özkan Ardıç, Kayseri Gazilerliler Derneği Başkanı Yücel Mutlu ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetinin hemen sonrasında sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.  Şenliğe katkıda bulunanlara plaket verilmesi ile devam eden şenlikte daha sonra vatandaşlar davul – zurna ve orkestra eşliğinde eğlendiler. Oyun havaları ve yöresel halay oyunları ile devam eden şenlik, yöresel türküler ve şiirlerle devam etti.  Sarıoğlan Belediye Başkanı Yusuf Akbulut, Gaziler Mahalle Muhtarı Özkan Ardıç, Kayseri Gazilerliler Derneği Başkanı Yücel Mutlu çadırları tek tek dolaşarak vatandaşla sohbet ettikten sonra beraber halay çektiler.

MUTLU, “HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kayseri Gazilerliler Derneği başkanı ve kurucu üyelerinden Yücel Mutlu, şenliğe katılan hemşerilerine teşekkür etti.

Yücel Mutlu, yaptığı konuşmada, “İlkini geçen sene gerçekleştirdiğimiz şenliğimizin ikincisini gerçekleştirdik. Kültürel birlik ve beraberliğimiz için bu tür etkinlikler önemlidir. Değerli Gaziler halkına şenliğimize katıldıkları için teşekkür ediyorum. Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış, geçim derdi için Avrupa’nın çeşitli ülkelerine dağılmış halkımızı sılada özledikleri havalar ve dostlarını görmeleri adına şenlik büyük bir fırsat. Bunun gelecek senelerde daha da güzel olarak devam etmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi. -İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla