2016 yılını başarılı geçirdik

Kayserigaz Genel Müdürü Yasir Bora, 2016 yılını kurum karnesinin çok çok üzerinde tamamladıklarını ifade ederek, Kayserigaz’ın her geçen gün daha da büyüdüğünü söyledi.

Kayserigaz Genel Müdürü Yasir Bora ve Kayserigaz yetkilileri, Rodisson Blue Otel’de gerçekleşen kahvaltı programı ile bir araya geldi. Burada Kayserigaz’ın 2016 yılını değerlendiren Bora, 2017’de yapılacak olan  çalışmalar hakkında da bilgi verdi.  Toplantının gündemini 2016 yılı içinde gerçekleştirilen faaliyetler ve bu faaliyetlerin rakamsal verileri kapsayan genel değerlendirme ile 2017 yılı planları oluşturdu. Bora, “Dünya’da doğal gaz rezervleri, üretim oranları, doğal gaz ticareti ve tüketimi hakkında genel bir çerçeve çizdikten sonra Türkiye’deki doğalgaz piyasasındaki gelişmeleri ve doğal gaz dağıtım faaliyetleri hakkında güncel bilgileri paylaştı. Kayserigaz Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, sürekli iyileşme bakış açısıyla Kayseri’de doğalgazsız ev kalmaması için planlı ve titiz bir şekilde çalıştıklarını, bugüne kadar yapılan yatırımlar neticesinde toplam yatırım hattı uzunluğunun 3.750 kilometreye ulaştığını belirtti. Develi İlçesi’nden sonra Bünyan İlçesi’nde de alt yapı çalışmalarının tamamlanarak ilçenin doğal gaz arzının sağlandığını söyledi.

 

ABONE SAYIMIZ ARTTI

Bora, 2016 yılı itibarıyla Kayseri’de doğalgaz abone sayısında 495 bin BBS (Bağımsız Birim Sayısı)’na ulaşıldığını ve 2016 yılı boyunca 27 bin BBS yeni abone kaydı yapıldığını açıkladı. Kayseri’de 2016 yılsonu itibariyle, 445.474 adet konut bulunmakta, Kayserigaz olarak 423.964 adet konuta doğal gaz sağlıyoruz yani konutların %95’ine doğal gaz ulaştırmış durumdayız. Alınan 334.034 adet abonenin 278.826 adedi gaz kullanıcısı durumundadır. Yani alınan abonelerin %83’ü doğal gaz kullanıcısı olmuştur.  Kayserigaz çalışmalarında enerji, insan, ekonomi, sosyal sorumluluk ve operasyonel mükemmellik temellerinde inşa ettiği çalışmalarının sonucu olarak, artan abone sayısına karşın müşteri memnuniyet oranlarında da %95’leri aşan başarıya ulaştıklarını dile getirdi. Kayseri’de 2016 yılı doğalgaz tüketiminin, konutlarda 335 milyon sm3 olarak gerçekleştiği toplamda ise 583 milyon sm3 tüketim yapıldığı belirtti. Kayserigaz Acil 187 hattına 2016 yılı boyunca 14 binin üzerinde ihbar geldiği ve ihbarlara 12 dk gibi kısa bir zamanda ulaşıldığını belirtti. Yine 2016 yılı içinde yaklaşık 290 bin adet sayaç okunduğunu, bu okumalar için kat edilen yolun ekvatorun çevresini 2,5 defa yürümeye denk geldiğine dikkat çekti.

 

2016 YILINI BAŞARILI GEÇİRDİK

Kayserigaz, Kurumsal Karne (BSC) ile şirketin performansını, şirketin vizyonu ve stratejileri ile ölçmeyi öneren bir uygulamayı kullandıklarını, temelde finansal, müşteri, süreç, öğrenme ve gelişim olarak dört perspektifte ele alınarak beş puan üzerinden değerlendirildiğini belirten Bora, 2016 yılı içinde Kayserigaz’ın kurum karnesinin beklenenin üzerinde gerçekleştiğini söyledi. Kayserigaz Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, yoğun bir çalışma dönemiyle geçen 2016 yılının ardından 2017 yılında da faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ve planlamaların son aşamaya geldiğini belirtti. Toplantının ardından basın mensuplarının sorduğu soruları cevaplayan Bora, toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkürlerini iletti.

HABER: GÜLDEN ÇOKTAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.