İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen tören ile mesleklerinde 30 yılı tamamlamış beden eğitimi öğretmenlerine plaket verildi.
Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Malkoçoğlu, “Yetenekli gençleri keşfetmek ve gençleri uyuşturucu maddelerden, kahve köşelerinden uzak tutmak için spor adamları olarak sizlere ve bizlere büyük görevler düşmektedir. Gençliğimize sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Kayseri’de çok başarılı sporcular çıkacağına inancımız tamdır. Bizim amacımız sizlere hizmet etmek ve sizlere destek olmaktır. Kayseri’de ahlaklı ve dürüst öğrencilerin yetiştirilmesinde beden eğitimi öğretmenlerinin rolü büyüktür. Beden eğitim dersinin diğer derslerden de bir farkı yoktur, aksine diğer dersleri tamamlayıcı bir unsur ve çocuklarımızın fiziki yapısının gelişmesinde en büyük destek olan derstir” ifadelerini kullandı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ise, “Şehitlerimiz bu ülke için canlarını seve seve feda ediyorlar. Onlar, bizim burada gençlerimizi, sporcularımızı ve çocuklarımızı çok daha iyi yetiştirebilmemiz için canlarını feda ediyorlar. Hakkari’de, İdlib’te, Kuzey Irak’ta bu ülke için şehit oluyorlar. Bizim görevimizde burada kendi alanımızı korumak, kendi alanımızda mücadelemizi ve kendi alanımızda cihadımızı yapmak zorundayız. Burada çocuklarımıza ne kadar spor yaptırırsak, onları kötü alışkanlıklardan korursak bizde görevimizi en iyi şekilde yaparak bu ülkenin birliğine, beraberliğine ve gençliğine sahip çıkarız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından meslekte 30 yılını tamamlamış beden eğitimi öğretmenlerine plaketleri verildi. Düzenlenen tören, okul spor yarışlarının kura çekimi ile sona erdi. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla