Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Kütüphanesi tarafından, 54. Kütüphane Haftası nedeniyle “Çocuk Edebiyatında Buluşalım” konulu panel düzenlendi.
Sümer Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak yazarlar Sara Şahinkanat, Zeynep Sevde, aynı zamanda hikaye anlatıcısı olan Ayşegül Dede katıldı.
Panelin açılış konuşmasını yapan AGÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Selma Mert, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmanın her anne baba ve öğretmenin görevi olduğunu belirterek, toplumun her kesiminin buna hassasiyet göstermesi gerektiğini söyledi.
Daha sonra AGÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Elif Bengü moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde yazarlar, çocuk edebiyatı hakkında bilgiler verdi. Çocuk edebiyatının önemini anlatan yazarlar, çocuklara kitapların tekerleme, şarkı ve masalsı anlatımlarla anlatılması gerektiğini dile getirdi.
Yazarlar, nasıl çocuk kitabı yazarı olduklarını da kendi yaşamlarından örneklerle anlattı. Çok sayıda öğretmen, öğrenci ve ailelerinin katıldığı panelde yazarlar, katılanların sorularını da yanıtladı. Yazarlar panelin sonunda kitaplarını imzaladı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla