3. Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi kapsamında, kente ve kent halkına pozitif katkı sunan proje ve uygulamalara verilen Uluslararası İdealkent Ödülleri Avrupa Birliği’nin başkenti olarak gösterilen Fransa’nın Strasbourg kentinde verildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi iki dalda ödüle layık görüldü. Kayseri’ye verilen ödülleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik aldı.
İdealkent Ödül Töreni, Strasbourg’daki Avrupa Konseyi binasında gerçekleştirildi. Törende 14 dalda 21 ödül verildi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı.
Törende Kayseri Büyükşehir Belediyesi hem tüm ilçelere yaptığı kadın ve gençlik merkezleriyle Sosyal Belediyecilik Ödülü’ne hem de Beydeğirmeni Toplu Besi Bölgesi Projesi’yle Yerel Kalkınma Ödülü’ne layık görüldü. Kayseri’ye iki dalda verilen ödülleri törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik aldı. Başkan Çelik’e ödüllerini Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Kongresi Genel Sekreteri Andreas Kiefer verdi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Avrupa Konseyi binasındaki katılımcılara Kayseri’de gerçekleştirdikleri projeler ve doğası, tarihi, mutfağı ve gönlüyle Zenginlikler Şehri Kayseri hakkında bilgiler verdi. Ödüle layık görülen projeler, Avrupa Konseyi binasında bir hafta boyunca sergilenecek.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, ödül töreni sonrası aynı zamanda kardeş şehrimiz olan Strasbourg Belediye Başkanı Roland Ries ile bir araya geldi. Başkan Çelik, kardeş şehir Belediye Başkanı’na Kayseri’deki çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi ve ilimize davet etti. Roland Ries de Kayseri’nin aldığı ödüllerden dolayı Başkan Çelik’e tebriklerini iletti. Ries, en kısa zamanda Kayseri’ye gelerek projeleri yerinde görmek istediğini de sözlerine ekledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ödül töreni ve sonrasında Strasbourg Başkonsolos Muzaffer Rami Şaylıman ile de görüşmeler yaptı. (İHA)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla