Adli emanetteki kartonların altını keserek 21 kilo eroin çaldı, mahkemede susma hakkını kullandı

Kayseri Adalet Sarayı’nda adli emanette kartonların altını keserek yaklaşık 1 milyon TL değerinde 21 kilo eroini çalıp, piyasaya sokmak isterken yakalanan ve ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan tutuklu yargılanan adli emanet memuru ile birlikte 13 sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. Adli emanet memuru, duruşmada susma hakkını kullandı.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar H.Y. (31), N.İ.(26), E.K.(43), D.B.(36), V.U.(41), S.S.(25), M.B.(25) ile N.Ü.(30) ve tutuksuz sanıklar Ö.K.(19), Ş.T.(40), H.G.(43), Y.K.(26) ve H.T.(37) hazır bulundu.

2016 yılı Aralık ayında farklı günlerde Kayseri Adliyesi’nde görevli zabıt katipliği yapan ve geçici görevle adli emanet memuru olan H.Y. iddiaya göre borç batağına düştüğü gerekçesiyle uyuşturucu ticaretine girişti. Kendisine yedek anahtar yaptıran ve adli emanette bulunan karton kutulardaki uyuşturucuları piyasaya sürmek isteyen H.Y., kartonların altını keserek, 21 kilo eroini alarak birlikte çalıştığı kişilere verdi. Narkotik ekipleri yakaladıkları eroini, bir kez daha yakalayınca şüphelenip, durumu savcıya bildirdi. Adli emanette H.Y. suç üstü yakalanırken, soruşturmayı derinleştiren polis ekipleri, 13 kişiyi gözaltına aldı. 21 kilo eroin piyasaya sürülmeden ele geçirildi.

Tutuklu sanık H.Y., avukatı olmadığı gerekçesiyle savunma yapmayarak, susma hakkını kullanacağını söylerken, diğer sanıklar mahkemede H.Y.’yi suçladı.

Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi ve tanıkların dinlenilmesi için duruşmayı Aralık ayına erteledi. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.