Afganistan’ın Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret ederek bir süre görüştü. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette Büyükelçi Jayhoon, Kayserili olduğunu açıkladı.
Afganistan’ın Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaretinde Türkçe konuştu. Ziyaret sırasında kendisine “Nerelisin” diye soranlara “Kayseriliyim” cevabını verdiğini ifade eden Konuk Büyükelçi, “Neresinden” sorusuna da “İçinden” cevabını verdiğini belirtti.
Kayseri’de 100’den fazla Afgan öğrencinin bulunduğunu ve Afgan ailelerin yaşadığını dile getiren Konuk Büyükelçi, Kayseri’ye sık sık geldiğini de söyledi. Afganistan – Türkiye ilişkilerine de değinen Büyükelçi Amanullah Jayhoon “Çok köklü, yüzyılları geçen bir ilişkimiz var. Çanakkale Savaşı’nda omuz omuza savaştık. Tarihin derinliklerinden gelen güçlü bir ilişki bizimkisi” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de karşılıklı ilişkileri her alanda geliştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Ziyarette karşılıklı hediyeler de takdim edildi. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla