Afganistan Büyükelçisi Kayserili Olduğunu Söyledi

Afganistan’ın Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret ederek bir süre görüştü. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette Büyükelçi Jayhoon, Kayserili olduğunu açıkladı.
Afganistan’ın Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaretinde Türkçe konuştu. Ziyaret sırasında kendisine “Nerelisin” diye soranlara “Kayseriliyim” cevabını verdiğini ifade eden Konuk Büyükelçi, “Neresinden” sorusuna da “İçinden” cevabını verdiğini belirtti.
Kayseri’de 100’den fazla Afgan öğrencinin bulunduğunu ve Afgan ailelerin yaşadığını dile getiren Konuk Büyükelçi, Kayseri’ye sık sık geldiğini de söyledi. Afganistan – Türkiye ilişkilerine de değinen Büyükelçi Amanullah Jayhoon “Çok köklü, yüzyılları geçen bir ilişkimiz var. Çanakkale Savaşı’nda omuz omuza savaştık. Tarihin derinliklerinden gelen güçlü bir ilişki bizimkisi” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de karşılıklı ilişkileri her alanda geliştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Ziyarette karşılıklı hediyeler de takdim edildi. -KURUM BÜLTENİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.