AGD Siyer-i Nebi Yarışması için çalışmalara başladı

Kayseri’de düzenlenen toplantıya katılan AGD Genel Başkan Yardımcısı Halil Adıgüzel, Geleneksel Siyer-i Nebi Yarışması için hazırlıklara başladıklarını söyledi.
Hunat Medresesinde gerçekleştirilen toplantıya AGD Genel Başkan Yardımcısı Halil Adıgüzel’in yanı sıra, Kayseri AGD Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda AGD üyesi genç katıldı. AGD Genel Başkan Yardımcısı Halil Adıgüzel, gençlerin ahlak ve maneviyatına önem verilmesi gerektiğini belirterek, “Kayseri’de ki haberlerde intihar, kötü alışkanlıklarla anılıyor. Bizler toplumun ahlaken kalkınması için üzerimizde sorumluluk hissediyor ve çıkarsız olarak gençlerin maneviyatının iyiye gitmesi için çalışıyoruz. Öğrenciler aldıkları eğitimden kalan vakitlerinde kötüye değil iyiye yönelmeliler. Farklı organizasyonlar yaparak öğrencilerin ilgisini çekiyor ve ahlak maneviyat dersleri veriyoruz” dedi.
Ayrıca, Geleneksel Siyer-i Nebi Yarışması için de Türkiye genelindeki çalışmalara başladıklarını kaydeden AGD Genel Başkan Yardımcısı Halil Adıgüzel, “Geleneksel olarak yaptığımız Siyer-i Nebi yarışması için Türkiye geneli çalışmalarımıza başladık. Okul ziyaretlerimizi yaparak sınavlarla ilgili bilgileri aktarıyoruz. Kayseri’de ve tüm ülkede gitmediğimiz okul ve ulaşmadığımız öğrenci kalmayacak şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gençlerimiz efendimizinizinde.comüzerinden sınavlara başvururken biz kitaplarını kendilerine ulaştırıyoruz. Bu şekilde tüm öğrencilerin Asrı Saadet dönemi ile ilgili bilgi edinmelerini sağlıyoruz“ ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından, diğer birimlerin çalışmaları değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.