AGÜ Mimarlık Öğrencilerinden Kerpiç Atölyesi

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, gerçekleştirdikleri Kerpiç Atölyesinde ve çalıştayda kerpiç tuğlalar üretti.
Kerpiç Atölyesi ve çalıştay, “ARCH 221 Elements & Components 1” ve “Lecture Free Week” dersleri ve etkinliği kapsamında “Adobe Construction Workshop.01: adobe bricks for a cat shelter” adıyla düzenlendi.
Mimarlık Fakültesi Ar-Ge Projeleri Geliştirme Danışmanı ve Ziyaretçi Öğretim Üyesi Dr. Buket Metin’in, AGÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığından Abdurrahman Tekin ve Mimarlık Fakültesinden Uzman Mehmet Gören’in malzeme ve ekipman temini sürecinde destekleri ile düzenlediği etkinlik, AGÜ Serasında gerçekleştirildi.
Birbiri ile ilişkili üç çalıştaydan ilki olan etkinlik kapsamında öğrenciler, kendilerine verilen kerpiç reçetesini ve yönergeleri izleyerek gruplar halinde çok sayıda kerpiç tuğla üretti.
Ders içeriği ile uyumlu olacak şekilde güz dönemi boyunca gerçekleştirilmesi planlanan çalıştaylar serisinin devamında, üretilen tuğlalar kullanılarak bir kedi kulübesinin duvarları inşa edilecek, çatı konstrüksiyonunun üretilmesi ve yapıya eklenmesiyle etkinlikler güz dönemi sonunda tamamlanacak. Böylece öğrencilerin ders kapsamında malzeme ve bileşen üretiminden yapım sürecine uzanan bütüncül bir yaparak öğrenme deneyimi yaşaması hedefleniyor. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.