Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile birlikte il teşkilatı Kayseri Pancar Kooperatifinin 64. Olağan Genel Kurulu sonrasında, göreve yeniden seçilen Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Hüseyin Akay’a tebrik ziyaretinde bulundular. Ziyaret esnasında Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer ve Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim kurulu üyelerinde Hurşit Dede de hazır bulundu.
Taner Yıldız ziyaret esnasında yapmış olduğu açıklamada; “64. Mali Genel Kurulda Pancar Ekicilerinin seçiminde göstermiş olduğu başarıdan dolayı Hüseyin Akay ve ekibini tebrik ederek başarılarının devamını diliyorum” dedi.

AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN CAHİT ÖZDEN VE ÖNCEKİ DÖNEM ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI KAYSERİ MİLLETVEKİLİ TANER YILDIZ İLE BİRLİKTE İL TEŞKİLATI KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİNİN 64. OLAĞAN GENEL KURULU SONRASINDA, GÖREVE YENİDEN SEÇİLEN KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU BAŞKAN HÜSEYİN AKAY’A TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDULAR. 

Yıldız, “Bu gün İl Başkanımız ve İl Teşkilatımızdaki Başkan yardımcılarımız ile beraber yapmış olduğumuz ziyaret hem tebrik ziyareti hem de dürüst yönetimlerin Kayseri ve Bölgeleri ile beraber bütün alandaki pancar ekicileri kooperatifini iyi temsil ettiğiniz için çiftçi bir kez daha size teveccüh gösterdi. Bu hak edilen bir teveccühtü. Hem Genel Kurulda yanınızda olmak hem de biraz önce bahsettiğiniz çiftimizin hak ettiği yerden daha fazlasına ulaşabilmesi açısında Ankara’da bütün Milletvekili arkadaşlarımızla makamlarımızla beraber destekçiniz olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha söylemek istiyorum.
Türkiye’de ister merkez yönetimde ister kooperatiflerin ister STK ların ister yerel yönetimlerin her birisi dürüstçe yönetildiği, desteklendiği bir Türkiye oluşturmaya çalıştık. 15 yıldır Türkiye’de yapmış olduğumuz bütün idari, sosyal, mali işlerin temelinde bu vardır. Çiftçimizin daha bereketli daha kazançlı hem de daha iyi yönetilebilir halde olmasını sizler vesilesi ile olacağına inanıyoruz.
Çiftçimizle daha öncede bahsettiğimiz gibi görevini layığı ile fazlasıyla yerine getirdi. Her 5 çiftçimizden 4 ü böyle bir teveccühte bulundu. Bu yönetime oy vermemiş kardeşlerimizde sizin anlayışınızın kucaklayacağını biliyorum. Tamamen sizin yönetim tarafından kazanılan bir değer olduğuna inanıyorum. Kasıtlı davrananlar olmuş olabilir. O anda gerçekleri görememiş olabilir.O nedenle böyle tercihte bulunanları da bizim kazanmamız doğru olur. Çünkü siz bu iyi yönetimi gösterdikçe onlarda aynı noktaya geleceklerdir.
Gerek Pankobirlik deki gerekse Şeker Kurulundaki gerekse Kayseri Şekerin Boğazlıyan Şeker Fabrikası ile beraber bütün bu yönetimlerin daha iyi temsil edilmesi açısında da desteklerimiz her zaman olduğu gibi yanınızdadır.”
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek , “AK Parti İl Başkanımız ve İl Yöneticilerimiz aynı zamanda bizim 64. Genel Kurulumuza teşrif etmişlerdi. Bu aslında Kayseri Pancar Kooperatifi açısından bir ilk yaşanmış oldu.
Sayın Bakanımız ve diğer siyasetçilerimiz millet vekillerimiz, Kayseri İl Teşkilatı özellikle Kayseri Şeker’in ve Pancar Kooperatifinin gelmiş olduğu noktadan dolayı memnuniyetlerin bir ifadesi olarak bu toplantıya katıldılar. Aynı zamanda çiftçiye verilen değerin ve sorunlarının sahiplenmenin ifadesi olarak görüyoruz. Bu sorunlara katkı sağlamanın çabası olarak görüyoruz onun hepsi bizim için değerli ve anlamlıdır.
Genel kurulumuza da çiftçilerimiz çok fazla rağbet gösterdiler ve Kayseri Şekere yakışır Türkiye’ye örnek olacak bir Genel Kurul icra edildi. Bir takım tahriklere rağmen problem olmadan güzellik ve coşku içerisinde gerçekleşti. Çok büyük oy farkı ile çiftçinin teveccühü ile tezahür etmiş oldu. Biz bu genel kurulu birilerini geçmek, mağlup etmek gibi görmüyorduk. Çiftçinin birlik beraberlik ve gücünün göstergesi olarak Genel Kurulun yapılmasını arzu ediyorduk. Bu şekilde gerçekleştiği içinde gerçekten müteşekkiriz. Çiftçilerimiz görevlerini yerine getirdiler bundan sonra sorumluluk bizde. Bu emaneti tekrardan üstlenmiş olduk. Bu yükü taşımak kolay değildir. Siyasetçilerimiz, Sayın Bakanımız bu yükü zaten daha fazlası ile taşıyor. Biz de inşallah elimizden geldiği kadar bu sorumluluğu layığı ile yerine getireceğiz. Asıl olan çıtayı yukarı taşımak. Çiftçinin gelirini arttırmak, geçimini kolaylaştırmak ve işletmesini büyütmektir. Orta Anadolu çiftçisinin milli gelirden hak ettiği geliri alması için çok gayret göstermemiz gerekiyor. Bu konuda Sayın Bakanımızı ve İl Başkanlarımızın her an yanımızda görmekten kıvanç duyuyoruz ve güç alıyoruz. Allah yardımcımız olsun bunu başarabilirsek dört sene sonra yüzümüzün akıyla çiftçimize tekrardan emanetini hakkıyla temsil ettiğimizi ifade ederiz.” -kb

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla