Sürekli büyüyen Kayseri’de her alanda olduğu gibi stadyumlarda da fazlasına ihtiyaç var. Alanımız spor olduğu için gerek voleybol, basketbol gerekse de futbol alanında çekilen tesis sıkıntısı ile sürekli muhatabız. E haliyle bir şikayeti olan bizi buluyor. E görevimiz tabii ki onlar dile getirecek biz kamuoyu ile paylaşacağız.

Henüz Erkilet sahalarına gitmek nasip olmadı. Ancak gerek ortaya giden muhabir kardeşlerim gerekse amatör sporcu yada yöneticilerinden sürekli bir “ama” duyuyorum.

Güzel olmuş ama…
Çok iyi ama…

Ama…

Ama…

Kimi sahayı çok rüzgarlı bulmuş, kimi yetersiz, kimi ihtiyaçları karşılamıyor şekilde. Bir kere hepimiz hemfikiriz; emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Fakat bir şey yapılırken neden kapsamlı bir fizibilite etüdü yapılmaz anlamam.

Atatürk Olimpiyat Stadyumunu duymayanımız var mı? Eski para ile katrilyonlar harcandı. Ama gel gelelim rüzgar orada en büyük sorun. Zamanında, zemin, çevre, şartlar iyice araştırılsa tesis bulunmaz nimet ama biz kullandırmayı değil yapmayı seviyoruz.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu şimdi boş duruyor. 300 milyon dolar şimdi çürüyor. Yaparken gerekirse biraz daha fazlası harcansaymış ama boş durmasaymış. Şimdi bir şey diyeceğim politik konuşuyorsun denilecek. Kul görmese de Allah görüyor.

Konuyu dağıtmayım, rüzgar falan dedim ama rüzgar bir yana ısınacak yer yok. Argıncık sahalarında maç yapacak olanlar iki sahanın arasında çakılda ısınıyor. Sümer sahasında da yok, Serkent’te. Amatör takımları Erkilet sahasından umutluydu, oda olmadı. Allah’tan refüjlerimiz parklarımız var.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla