Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in eşi İkbal Çelik, Şehit Yiğitcan Çiğa Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin öğrencileri ve aileleriyle bir araya geldi. Düzenlenen Yemeğe katılan İkbal Çelik, engelliliğin dünyevi bir durum olduğunu belirtti; ama bu dünyada da engelleri kaldırmak için kurum ve kuruluşlar kadar her bireye görev düştüğünü söyledi.
Şehit Yiğitcan Çiğa Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in eşi İkbal Çelik’in yanı sıra Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevilay İlkentapar, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Burada bir konuşma yapan İkbal Çelik, Peygamberimiz; “Yorgunluk, hastalık, tasa, keder, sıkıntı ve gamdan, ayağına batan dikene varıncaya kadar, Müslüman’ın başına gelen her şeyi Allah, onun hatalarını bağışlamaya vesile kılar” şeklindeki Hadis-i Şerif’ini hatırlatarak başımıza gelen her sıkıntı ve bu sıkıntılara göstereceğimiz sabrın aynı zamanda Allah’ın bir nimeti olduğunu belirtti.
Engelliliğin dünyevi bir durum olduğunu ve Allah katında engellerin bulunmadığını ifade eden Çelik, “Ebedi alemde engeller söz konusu olmayacaktır. Engel fani dünyada söz konusudur; ancak bize düşen de bu engelleri kaldırmak için elimizden gelen gayreti göstermektir. Sizlerin hayatınız kolaylaştırmak için her kurum kuruluş gibi her bireyin de destek olması gerekir. Engelliler için küçücük bir engeli kaldırmak dahi Yüce dinimizde sadaka düzeyindedir. Bu bilinçle sizlere destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Kayseri Büyükşehir Belediyemizin engellilerimiz ve ailelerinin hayatını kolaylaştıracak önemli projeleri var. Engelli Yaşam Merkezi, Mola Evleri gibi projelerle Kayseri’yi engelsiz bir kent yapmak için gayret gösteriyorlar. Bu gayrete her birimiz destek vermeliyiz” dedi. -KB

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla