Alpaslan Türkeş Bulvarında asfaltlama çalışması tamamlandı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gesi İldem bölgesinde yer alan Yavuz Sultan Selim Caddesi ile Saffet Arıkan Bedük Caddelerinin bağlandığı Alpaslan Türkeş Bulvarında yol düzenleme ve asfaltlama çalışmasının tamamlandığını söyledi.

Alpaslan Türkeş Bulvarı’nda çok yönlü bir çalışma yapılarak öncelikle yol kot farkının giderildiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, 2 kilometre uzunluğundaki Alpaslan Türkeş Bulvarı’nda asfaltlama çalışmasının bir bütün çalışma olarak gerçekleştirildiğini ve ve hizmete sunulduğunu kaydetti.

Alpaslan Türkeş Bulvarı’ndaki tüm eksiklerin tamamlandığını kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Şehrimizin en önemli ana arterlerinden birisini hayata geçiriyoruz. 2 km gidiş geliş olmak üzere 4 km’lik yol da çalışma gerçekleştirildi. Orta refüj ve kaldırımlar oluşturuldu. Yol üzerinde bulunan ve ara yollara bağlantı sağlayan 3 kavşak inşa edildi. Stabilize çalışması sonrası asfaltlama çalışması gerçekleştirildi. Bu yol için 13 bin ton asfalt kullanıldı. Melikgazi Belediyesi olarak amacımız özellikle alternatifli şehir içi yolları güvenli ve seri hale getirmektir. Gesi İldem Bölgesindeki bu çalışmada diğer yatırımcı kurulum ve kuruluşları ile ortak çalışma sergilendi. Şehrimize, ilçemize ve bölge halkına şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. -KB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.