Alpaslan Türkeş Bulvarı’nda çalışmalar tamamlandı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Gesi İldem bölgesinde yer alan Yavuz Sultan Selim Caddesi ile Saffet Arıkan Bedük Caddelerinin bağlandığı Alpaslan Türkeş Bulvarında teknik heyeti ile birlikte incelemelerde bulundu.
Alpaslan Türkeş Bulvarı’nda çok yönlü bir çalışma yapılarak öncelikle yol kot farkının giderildiğini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 2km uzunluğundaki Alpaslan Türkeş Bulvarı’nda çok yönlü bir çalışma gerçekleştir- diklerini ve çalışmayı bir bütün olarak tamamlayarak hizmete sunulduğunu kaydetti.
Alpaslan Türkeş Bulvarı’nın altyapısının tamamlandığını, üstyapısının da tamamlanarak ve eğimli bölümün giderilmesi ile asfaltlandığını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Şehrimizin en önemli ana arterlerinden birisini şehrimize kazandırdık. 2 km gidiş geliş olmak üzere 4 km’lik yol da çalışma gerçekleştirildi. Orta refüj ve kaldırımlar oluşturuldu. Yol üzerinde bulunan ve ara yollara bağlantı sağlayan 3 kavşak inşa edildi. istinat duvarların inşa edildi. Orta refüj ve elektrik hatları döşendi. Stabilize çalışması sonrası asfaltlama çalışması gerçekleştirildi. Bu yol için 13 bin ton asfalt kullanıldı. Yolumuzun standardı yükselince hız oranlarında da bir nebze artış oluyor. Sürücülerimizden ricamız hız limitini aşmamaları ve trafik kurallarına uymalarıdır. Yapılan çalışmanın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.