Amaç

Hafta sonu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80’inci yıl’ı nedeniyle atletizm yarışları düzenlendi. Her sene düzenlenir.

Amacı Atatürk’ü anmak mı?

Atatürk anısına bir organizasyon yapmak mı?

Çocukları yarıştırmak mı?

İlk okul düzeyinde bir çok çocuk birden o kadar mesafe koşunca fenalaşıyor. Bu her sene oluyor. Burada yapılan yarışlar şampiyonalar için ilk basamak olsa neyse diyeceğim, oda değil. E o zaman yazık değil mi çocuklara. Her sene görmeye alıştığımız görüntüler bu sene de oluştu. Ayılanlar, bayılanlar fenalaşanlar. Yetişkinler olarak bizler çıksak yarın aynı parkuru koşsak bizde fenalaşırız. Bu çocuklar antrenman yapmıyor. Alınıp parkura sürlüyor. Yazık, ha… yapılmasın demiyorum. Güreşte olduğu gibi sporla alakalı olanlar yapsın. Lisans çıkartılıp bu yarışlarda piste sokulan çocuklar değil.

Kayserispor’da karabulutlar nispeten dağıldı. Yönetim yeniden ve güçlenerek geldi. Umarım istedikleri desteği alırlar. Yönetim olarak karabulutlar dağıldı ancak sportif olarak devam ediyor. Takımda nevarsa artık çözülmesi lazım. Futbolcularla hoca arasında bir şey mi var? Futbolcuların kendi aralarında bir şey mi var? Her ne varsa artık çözüme ulaştırılması lazım. Bırakın Avrupa yarışını ligde kalma yarışı vermeye başlayacağız.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla