Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Argıncık Stadı etrafına yapılacak olan Amatör Kulüp tesislerinin temel atma töreni ve malzeme dağıtımı yapıldı.Argıncık sahasında yapılan törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve amatör spor kulüpleri de katıldı.
Argıncık Stadı’nda geçekleştirilen törene, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Ak Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Kocasinan Belediye Başkanı AhmatÇolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustfa Palancıoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Murat Eskici, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, Amatör Kulüp takımları ve sporcular katıldı.
ÖZHASEKİ, “VATAN İÇİN YAPAMAYACAĞIMIZ ŞEY YOK
Törende konuşan Özhaseki; “ Bakın bizler Müslüman bir Türk toplumu olarak bayrağımız devamlı göklerde dalgalansın, ezanımız her zaman okunsun diye, bağımsızlığımıza düşkün olarak canımızı her an verebilecek yapıdayız. Türkiye içerisinde 40 yıldır besledikleri adi şerefsiz PKK’lılar insanları öldürüyorlar, kadınları, çocukları öldürüyorlar, Avrupa’da gezmek, toplantı yapmak onlara serbest. Ama sizin seçtiğiniz vekillerin, hükümetin temsilcilerinin gurbetçilerle buluşması ve toplantı yapması yasaklanıyor. Bu nasıl bir demokrasi anlayışı” diye tepki gösterdi.
ÇELİK, AMATÖR SPORU ÖNEMSİYORUZ
Çocukların dışarıdaki tehlikelerden spor gibi etkinliklerle kurtulduğunu kaydeden Kayseri Büyükşehir Belediye Mustafa Çelik; “ İnsanımızın daha sağlıklı, daha güçlü olması için spora teşvik ediyoruz. Spor yapanlara destek çıkıp spor malzemesi dağıtıyoruz. Bu gün burada 45 kulüplük projenin temelini atacağız. Aynı şekilde projelerimiz devam ediyor okçuluk kursları, Talas Sosyal Yaşam Merkezi ve daha niceleri olacak” diye konuştu.
Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Musa Soykarcı, bu tesislerin yapımı için Büyükşehir Belediyesi ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, Bakan Özhaseki, Vali Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’e teşekkür plaketi verdi.
NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla