Talas Belediyesi, çevre düzenlemesini tamamladığı Anayurt Merkez Cami’nin şadırvanını hizmete kazandırdı. Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Talas’ta örnek projelerinden biri olan 11 adet wc abdesthaneyi hizmete açtıklarını belirtti.


Talas’ta 11 adet şadırvan, wc ve abdesthaneden oluşan binayı hizmete açtıklarını belirten Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Anayurt Merkez Cami ve Aile Sağlık Merkezinin bulunduğu bu bölgede kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdik. Burada binaların mantolama, cephe iyileştirme çalışması, peyzaj düzenlemesi ve kaldırım çalışmasını gerçekleştirdik. İkinci kattaki wc ve abdesthaneyi yeni örnek projelerimizden biri olan binayı camimizin yan tarafına yaptırdık. İçerisinde sıcak su, tuvalet kağıdı, kağıt havlulu oldukça modern projemizi hayırseverlerimizin katkılarıyla tamamladık. Hava Büyükşekerci adına yapılan şadırvan için hayırseverimizden Allah razı olsun diyoruz. Evlatlarına teşekkür ediyoruz. Mekanı cennet olsun. İnsanlar paylaştıkça çok daha mutlu oluyorlar. Burada cami çok daha iyi bir imkana kavuştu. Talas’ın bütün mahallelerine kazandırdığımız ve bu tesisten 11 adet var. Yoğun bir şekilde kullanılıyor. Memnuniyet oldukça fazla. İnşallah bu hizmetlerimiz bundan sonrada devam edecek. Biz bu şadırvanlarımızın her iki saatte bir temizlik ve bakımlarını yaptırıyoruz. Vatandaşlarımızdan temiz tutmalarını ve daha iyi hizmet almalarını istiyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Talas’ta yapılan 11 wc abdesthaneden beşini hayırseverlerin yaptırdığını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, bütün hayırseverlere teşekkür etti. -iha

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla