Kayseri Muaythai İl temsilciliği faaliyet programında yer alan il şampiyonası  Mustafa kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanları şampiyonası başladı.

Talas Spor Salonu’nda yapılan ve 2 gün süren müsabakalar gençler ve büyükler kategorilerinde kız – erkek branşlarında yapıldı. 140 sporcunun katıldığı müsabakalar hakkında konuşan Muaythai İl temsilcisi Fatih Kaan Ulu, Milli mücadelenin 100’uncu yılında yaptıkları şampiyona ile Mustafa Keal Atatürk ve milli mücadele kahramanlarını andıklarını söyledi.

RİNGİN YANINDA ATATÜRK VE MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANLARI SERGİSİ

Fatih Kaan Ulu konuşmasının devamında, “Sporcuların beynine Atatürk ve silah arkadaşlarına kazımak için hem Muaythai Şampiyonası düzenledik. Bu müsabakalarda ringlerin yanına milli mücadele ve Mustafa kemal Atatürk ile ilgili görselleri sergilemek istedik. Valilere ve sporcuları bu sergiyi gezdirerek atalarımıza bir nebze vefa borcumuzu ödemek istedik.  2-3 senedir il geneli yaptığımız şampiyonalara şehitlerimizin adını veriyorduk. Bu sefer de Milli Mücadele ve Mustafa kemal Atatürk sevgisini aşılamak istedik.  Kayseri olarak milli mücadelenin 100’üncü yılında milli takıma 15 sporcu kazandırdık. Kayseri’den 15 sporcu Uluslar arası alanda mücadele edecek olan milli takımımızda yer alacak. Burada müsabakalara katılan 140 sporcuya antrenör ve sporculara teşekkür ederim” diye konuştu. İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla