Bizim Atom Karıncanın pardon Atom Çekirgenin yaptıkları bununlada sınırlı değil.

   Yıllarca yapılamayan ve hala beladiye otobüsü gidemeyen yolun yakınında bir yol daha varmış. Bu yolda o yıllarda aynı akıbeti taşıyormuş,

Ancak o yolun sonunda zamanın devlet büyüklerinden birinin basanının evi bağı varmış.

Bu devlet büyüğü arada bir babasını ziyarete gelip gidermiş. Bu geliş gidişlerde de o yolu kullanırmış.

Bunu gören Atom Çekirge o vatandaşın yolunu yıllarca yapmayan ve her seferinde türlü bahanelerle vatandaşı 15-20 yıl oyalayan Haşmet-lü işçi başını yanına çağırır ve derhal o yolun çiçek gibi gül gibi yapılmasını, o yolun gülleri kıskandırmasını ister.

Söz dinlemez işçi başı çaresiz kolları sıvar ve o yolu bir güzel yapar, donatır sanki şehirlerarası bir yol haline getirir.

Daha bu da yetmez bizim Atom Çekirgenin emriyle o yol her yıl bir defa ilkbahar da bir defa da son baharda bakıma alınır temizlenir ve her zaman devlet büyüğünün gelip gitmesine hazır hale getirilir.

   O dönemi yaşayan insanların söylediklerine göre bu yolun bakım ve onarımı yapılırken atom Çekirge işi gücü bırakıp bizzat kendisi nezaret edermiş.

    Yol ve imar demişken anlatılana göre Bizim atom Çekirge göreve geldikten sonra yıktırdığı ve yerine yeni lük bir mahalle kurduğu şehrin eski mahallerinden birinde uyguladığı imar planı ile de içerisinde hiç yeşil alan, park, bahçe ve ağaç olmayan bir mahalle inşa eden beladiye reisi olma unvanını da kazanmış.

  Başka rivayetlere göre o mahallede hayret edilecek işler daha bununla da bitmiyor.

    Lüks ve çok katlı binalarla dolu bu mahallenin girişinde eskiden kalma viraneler hala boy göstermeye devam ediyor. Ama her yıl mevcut yolları yıkıp yeniden yapan yaz boyu vatandaşın bol bol toz yutmasını sağlayan Atom Çekirgenin belediyesi o viraneleri bir türlü kaldıramıyormuş.

    İşte o lük mahalledeki bu ve buna benzer tezatları gören vatandaşlar kendi kendilerine “yahu kardeşim böyle bir iş olur mu hem lüks mahalle kuracaksın hem bol, bol şerefiye parası toplayacaksın hem de mahallerinin girişindeki viraneleri yollarca kaldırmaya gücün yetmeyecek. Şu kendisini Atom Karanca pardon Atom Çekirge ilan eden zati muhterem sesimizi duysa da artık bu işe de bir el atsa” diyorlarmış.

   O mahallede yaşayanların şikayetleri daha bunlarla da sınırlı değilmiş. Mahalle sakinleri kendi mahallerinin hemen yanı başındaki başka bir mahallenin halılarla kaplı yürüyüş yolları modern oyun parkları olduğu halde kendilerinin yürüyebileceği doğru dürüst kaldırımların bile olmadığını her fırsatta anlatıp duruyorlarmış.

Sıçramasını çok iyi bilen Atom Çekirgenin bir de kendi mahallerine sıçrayıp içler acısı durumu yerinde görüp çare bulmasını istiyorlarmış.

    Eh ne diyelim hikaye bu adı üstünde hikayenin gerçek yaşayanlarının kimliğini kimse bilmez bunun içinde hikayeler uzar gder asırlardan beri dilden dile dolaşır durur.

Biz bilenenlerin yaptıklarını duyduğumuz bildiğimiz kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. (devamı var)

#rifataçıkgöz

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla