Başkan Bedir, “Süper Lig takımlarının biri ile Pazar günü sor bir maç yapacağız. Biz iyi olursak hocamızın dediklerini yaparsak, zor maç yok. Ama konsantrasyonumuzu ayarlayamazsak kalitemizi ortaya koyamazsak kolay maç yok. Hafta sonu mutlaka puan kazanmak zorundayız. Konya’da  şiddetle puana ihtiyacı var ama biz mutlaka puanla dönmek istiyoruz. Geçen sezon bu haftalarda bizim 27 puanımız vardı. Bu sene Konyaspor’un işi zor. Bu maç Konyaspor için final niteliğinde. En az onların kaybedeceği kadar bizim de kaybedeceğimiz şeyler var. İnşallah kazasız belasız. Hakemlerin konuşulmadığı bir maç olur” diye konuştu.

BEDİR’DEN SERGEN YALÇIN YORUMU

Kayserispor Başkanı Erol Bedir hafta sonu karşılaşacakları Konyaspor’un teknik direktörlüne getirilen Sergen Yalçın hakkında da açıklamalar yaptı.

Bedir konuşmasında, “Sergen Yalçın iyi hoca. Gerek hafta sonu bizimle oynayacakları maçta gerekse de sonraki haftalarda da Sergen Yalçın’a başarılar diliyorum” diye ifade etti.

Başkan Bedir, Karabükspor ile yapılan maçın ikinci yarısını tribünden takip etmek zorunda kalan Sumudica hakkında, “Sumudica farklı sıra dışı bir hoca” dedi. Bedir açıklamasının devamında, “Hocamız çok alıştığımız hoca değil. Bazen atıldığında ‘biz bile acaba bir ey mi dedi de atıldı diye’ kendi aramızda konuşuyoruz. Özellikle Karabükspor maçı için söylüyorum: belki bu zamana kadar hak ettiği olmuş ama atılmamıştır. Ama, Karabükspor maçında penaltı pozisyonuna itiraz edince hakemin argo sözleri neticesinde hocamız tepki göstermiş bu nedeniyle saha dışına gönderildi. Bana göre haksız bir atılma oldu. Her ne kadar arka çıksak da, her ne kadar sahip çıksak da hocamızın bizim futbol zevkimize ve adetlerimize göre hareket edip motivasyonunu başka türlü değerlendirmesinde fayda var. Haksız olduğu için değil ancak algıdan olayı sıkıntı yaşayabiliyor. “Bende attım.” “Bende atmıştım.” “Benim yanımda yapsan da göreyim” diye egosu yüksek arkadaşlarımız olabilir ona dikkatli olmamız lazım. Çünkü bizim tribündeki Sumudica’ya, cezalı futbolcuya ve evdeki oturan taraftara değil, tribündeki taraftara, sahadaki futbolcuya ve kulübedeki Sumudica’ya ihtiyacımız var” dedi. İLYAS KAPLAN

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla