Avukatların yargılandığı AHUDER davasında 1 tahliye 

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Anadolu Hukukçular Derneği (AHUDER) üyesi 5’i tutuklu 20 sanığın yargılandığı davanın dördüncü celsesinde 1 tahliye kararı çıktı.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, tutuklu sanıklar B.S.Ç., A.O.T., A.K.G., H.Ö., S.G. ile tutuksuz sanıklar A.Ö., E.Ç.D., E.B., F.Ö., H.B., H.İ.A., İ.B., K.C., M.S., O.H., S.B., M.A., N.C., S.G. ve İ.Y. duruşma salonunda hazır bulundu.
Davanın dördüncü celsesinde ifade veren tutuklu sanık A.O.T., “Dosyada sözlü ve yazılı olarak ByLock programı, G.T.’nin ofisinde G.T. tarafından indirildi. Kendisi ile bürosunda hukuki konuşmaların yapıldığı ortamda indirdi. Gizli bir program olduğunu bilmiyordum. Bunu sürekli dile getirdim. 2015’in 5. ayına kadar kullandım. Avukat G.T. ile tartışma yaşadık. Onunla arkadaşlığımı da bitirdim, bu programı da kaldırdım. 8 aydır tutukluyum. Dernekte pasif olarak üyeydim” diye konuştu.
Mahkeme heyeti, verdiği ara kararda tutuklu sanıklardan A.O.T.’nin tahliyesine karar vererek, duruşmayı 30 Ocak 2018 tarihine erteledi. Diğer tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, sanıkların dijital materyallerinin geri iade talebini reddetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.