İSTİKBAL Mobilya Kayserispor Pazar günü deplasmanda karşılaşacağı BTC Türk Yeni Malatyaspor hazırlıklarını sürdürdü.

Kulüp tesislerinde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba, “Bizimde, bizim üstümüzdeki 6-7 takımında oynayacağı zor maçlar var. Amacımız bir an önce kazanıp alt sıralardan kurtulmak. Son oynadığımız Kasımpaşa maçında buna yaklaşmıştık. Şimdi önümüzdeki Yeni Malatyaspor maçı var. Malatyaspor kaliteli bir takım, bireysel yetenekleri olan isimleri var. Biz de iyi takımız yükselişe geçmemiz lazım. Futbolcularla da sürekli konuşuyoruz. Artık önümüzdeki maçı kazanıp diğer maçlara daha rahat hazırlanmak istiyoruz. Yeter ki psikolojik olarak baskı altında kalmayalım. Futbolcuların tek tek performansları yükselmeye başladı. Antrenman istekleri ve coşkuları da arttı. Destek devam ederse inşallah yukarılara doğru tırmanırız” dedi.

“DJA DJEDJE’Yİ TAKIMDA GÖRMEK İSTEMİYORUM”

Kasımpaşa maçında oynamayan Emmanuel Adebayor’un sakatlığının devam ettiği kaydeden Aybaba, Adebayor, Malatyaspor maçında oynayamayacak. Onun tedavisi devam ediyor. Dja Djedje ile ilgili bence kulübün bir yaptırım uygulamasının zamanı geldi. Yönetimimize bunu söyledim. Burası marka. Markayı yüksek tutmak lazım. Eğer yapmazsak başka sorunlar yaşarsınız. Bir daha Djedje’yi bu takımda görmek istemiyorum. Hem saha içinde katkısı olmaması hem de saha dışında disiplinsiz davranışları nedeniyle Djedje’yi artık görmek istemiyorum. İçeride, dışarıda ve antrenman sahasında hem performans hem de davranışla ilgili hareket etmezsek o zaman takım bütünlüğünü bir türlü sağlayamayız. O arkadaş bundan sonra kendi ile ilgili kararı kendisi verecektir” ifadesinde bulundu.

2019 – 2020 sezonu öncesi Kayserispor’a transfer olan Fildişi Sahilli futbolcu Brice Dja Djedje sarı – kırmızılı forma ile 7 maça çıktı.

“KOLAY SARI KART’A CEZA VERECEĞİZ”

Sarı – Kırmızılı futbolcuların kolay kart gördüklerini ifade eden tecrübeli teknik direktör Samet Aybaba, “Geldiğimiz günden beri futbolcuların kolay kart görme alışkanlıkları ile ilgili konuşuyoruz. Pozisyon kartı bile değil, hem itirazdan dolayı kart görüyorlar. Bunu biraz başarısız giden sonuçlara bağladık. Ama onu da futbol ile yapmalarını tavsiye ettik. ‘daha çok isteyin, işinize daha çok sarılın, o zaman sarı kart görmeye vaktiniz olmaz’ dedik.  Futbolcular da bu konuda bize söz verdiler. Kolay sarı kart yemeye devam ederlerse ceza vereceğiz. Geliştireceğiz, başka yapacağımız bir şey yok” diye konuştu.

Antrenmanın ilk kısmında pas çalışması yapan futbolcular idmanın 2’inci kısmında hücum ve savunma çalışması yaptı.

Antrenmana sakatlıkları devam eden  Alpay Çelebi, Artem Kravets ve Adebayor ile kadro dışı bırakılan Dja Djedje katılmadı.  Antrenman öncesi tesislere gelen Besime Özderici İlköğretim Okulu öğrencileri futbolcularla bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kayserispor kafilesi yarın sabah Malatya’ya hareket edecek.

2 SAHANIN ZEMİNİ YENİLENDİ

İstikbal Mobilya Kayserispor’un  Kocasinan Merkez İlçesi Karpuzatan mevkiinde bulunan tesislerinde yer alan 4 antrenman sahasından 2’sinin zemini yenilendi.

2 ay önce zeminleri kaldırılan sahalarda drenaj işlemlerinin ardından yeni çimler eklendi. İlk çimlerin çıkmaya başladığı sahaların yaz aylarından itibaren kullanılabileceği öğrenildi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla