İşadamı Altan Aydemir, yapılacak olan Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası seçimlerinde başkan adayı olduğunu açıkladı. 
Düzenlediği basın toplantısında 27 Ocak’ta yapılacak olan Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası’nın 16. Olağan Genel Kurulu’nda başkan adayı olduğunu açıklayan Aydemir, “Lokantacılık sektöründe yaklaşık 40 yıldır faaliyet gösteren bir işadamı olarak, meslemğimi en iyi şekilde icra etmenin gayreti içerisindeyim. Müşteri memnuniyeti merkeze alan işletmecilik anlayışımız sayesinde Kayseri kamuoyundan büyük ilgi gördüğümüzü vurgulamak isterim. Kayseri sevdalısı bir sektör mensubu olarak sadece kendi başarılarımızla yetinmek elbette bencillik olacaktır. Biz Kayseri mutfağının marka olmasına katkı sağlamakla birlikte, meslektaşlarımızın sorunlarını da gidermeli, halkımıza temiz ve sağlıklı ürünler sunmalı, lokantacılık ve pastacılık sektörünü hak ettiği yere taşımalıyız. Bu hedeflere ulaşmanın en ideal ve hızlı yolu da esnaf odamızın gerçekleştireceği çalışmalar ve yeniliklerdir. Bütün bu çalışmaları gerçekleştirebilecek enerjiyi ve vizyonu kendimde ve bana destek olan ekibimde gördüğüm için ‘Güçlü yarınlar için değişim zamanı’ sloganıyla 27 Ocak cumartesi günü yapılacak olan Lokantacılar ve Pastacılar Odası’nın 16. Olağan Genel Kurulunda başkanlık için aday oldum” ifadelerini kullandı.
Başkan seçildiği takdirde gerçekleştirecekleri projeler hakkında da bilgiler veren Altan Aydemir, “Kayseri mutfağının dünya ölçeğinde marka olmasını sağlamak amacıyla yerel yöneticilerle işbirliği içerisinde çalışmalar gerçekleştirmek. Kuracağımız Kayseri Mutfağı Kültür Sarayı marifetiyle ilimize gelen yerli ve yabancı turistlerin lezzetlerimizi tatmasını sağlamak ve bu yolla tanıtım ağımızı genişletmek. Sektörümüzde istihdam isteyen kardeşlerimizle işverenlerimizi bir araya getirecek profesyonel iletişim kanalları kurmak. Turizm şehri olmamız hasebiyle personellerimizin uluslar arası düzeyde hizmet sunabilmeleri adına akademisyen destekli eğitimler ve çalıştaylar düzenlemek. Merdiven altı da denilen ve sağlıksız koşullarda hizmet veren ruhsatsız işletmelerle diyalog kurmak ve gerekli düzenlemeleri yapmak. Lokantacılar ve Pastacılar Odası’nın kalite, hijyen, sağlık ve gramaj kriterleriyle belirlediği fiyat listesine uyulmasını sağlamak. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanımızın tahsis ettiği arsaya TOKİ kanalıyla konut inşa etmek ve dar gelirli sektör çalışanlarımızı ev sahibi yapmak” şeklinde konuştu.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla