Kayseri Eğitim Bir Sen tarafından Mehmet Akif İnan’ın Duygu, Düşünce ve Eylem Dünyası Adlı konferans düzenlendi.
Kayseri Eğitim Bir Sen tarafından düzenlenen konferansta açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Kayseri Şubesi Başkanı Aydın Kalkan, “Akif ağabeyin kurmuş olduğu sendika tüm iş kollarında yetkili bir sendika oldu” dedi.
Aydın Kalkan, ”Mehmet Akif’i anma değil anlamaya buraya geldik. Biz Akif ağabeyin sendikacılık yönünü daha çok seviyoruz” diyerek şu şekilde konuştu:
“İyi ki Eğitim Bir Sen ve Memur Sen’i kurdu. Akif ağabey sendika derken yanındaki arkadaşları sendika ne diye sordukları zaman Akif ağabey sendikadan İslam’ı, davayı kastediyorum diyordu. Kurmuş olduğu Memur Sen tüm iş kollarında yetkili bir sendikadır. Geçen yıl bu sendika mutabakat metninde 997 bin 249 üyesi ile o masaya gitti. 2007’de başörtüsü yasağını kaldırmak için mecliste AK Parti ve MHP birlikte hareket etti. Bu konu yüzünden partiye kapatma davası açtılar” dedi.
Başkan Kalkan, Memur Sen’in başörtü yasağı ile ilgili konuda iki ayda 13 milyon 300 bin imza toplayarak başörtünün serbest hale getirilmesini sağladığını ve 28 Şubat da imam hatip liselerine uygulanan katsayı adaletsizliğinin Memur Sen’in kaldırdığını söyledi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla