Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, “Çocuklarımızı sadece notlarıyla değerlendirmeyelim” dedi.
Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, yaptığı açıklamada, “Eğitim öğretim yılının ilk yarısı yaklaşık 18 milyon öğrencinin karnelerini almalarıyla sona eriyor. Bu konuda Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, eğitim öğretim yılının ilk dönemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Aydın Kalkan şu açıklamaları yaptı. Kayseri’de yaklaşık 300 bin öğrenci karnelerini alıyor. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz yoğun geçen bir dönemin ardından sömestri tatiline girecekler” dedi.
Kalkan, “Öğrencilerin hayatları boyunca birçok kere karneler alacağı bir gerçek. Eğitim hayatları boyunca durumlarını gösteren karneler alacaklar. Önemli olan öğrencilerimizin istikrarlı bir başarı seviyesini yakalamalarıdır. Dönemsel olarak bazı derslerde kırklar olabilir. Ya da bazı dönemlerde çocuklarımız istenilen başarıya ulaşamayabilirler. Biz eğitimciler öğrencilerin akademik başarılarını üst seviyede olması için dönem boyunca çok çalıştık. Çocuklarımızın büyük çoğunluğu da ellerinden geleni yaptılar. Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, öğrencilerin başarıları çok yönlü değerlendirilmelidir, öğrencilerimizin ders başarıları kadar iyi bir insan olmaları, yardımseverlikleri, vatanına milletine ve değerlerine bağlılıkları da çok önemlidir. Gençleri yarış atı gibi sadece net ve not kulvarına sıkıştırmamak gerekir” ifadelerini kullandı.
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Eğitimci Yazar Hacı Sarı ise, “Çocukların hayata hazırlanmasında bilgi çok önemlidir, bilgiye her ortamda ulaşılabilmektedir, fakat eskilerin irfan dediği nitelik artık daha önemli hale gelmiştir, ifadelerini kulandı. Hacı Sarı, çocuklarımızın aldıkları karneler esasında sadece çocukların karneleri değil velilerin ve eğitime taraf olan herkesin karneleridir. İyi insan, hedefi ve hayali olan insan ve elbette değerlerini kuşanmış bir insan tipi oluşturmadıkça dönemlik ders başarıları ya da başarısızlıkları başarı değerlendirmesinde yanıltıcı olabilir” diye konuştu.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla