Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, Kayseri’nin eğitim öğretim politikalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Aydın Kalkan, “Kayseri’de 979 eğitim öğretim kurumu bulunmaktadır. 11256 derslikte 292.095 öğrenci eğitim görmektedir” dedi. Aydın Kalkan, Kayseri’nin 1 milyon 358 bin nüfusa sahip Anadolu’nun ve Türkiye’nin en büyük şehirlerinden bir şehir olduğunu belirterek, “Kayseri eğitim politikalarının belirlemesinde ve uygulamasında lokomotif şehir olmalıdır” ifadelerini kullandı. Aydın Kalkan, İnisiyatif alamayan, iletişim problemi yaşayan ve sadece kuralları uygulayan yönetim anlayışıyla Kayseri eğitiminde başarılı olmanın mümkün olamayacağını belirtti.
Aydın Kalkan, Eğitim Bir Sen olarak Türkiye’de 450 binin üzerinde Kayseri’de 9230 üye ile eğitimin en büyük paydaşı olduklarını hatırlattı. Kalkan, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
“Ülkeyi yöneten devlet büyükleri ülkemizin menfaati söz konusu olduğunda inisiyatif almaktadırlar, kamu bürokrasisinin önünü açmışlardır, maiyetinde çalışanların ve proje üretenlerin karşılaştıkları zorlukların çözümü anlamında gerçek idarecilik modelini oluşturmuşlardır
Kayseri durağan ve basit bir şehir değildir. Küçük bir Anadolu şehrinin yönetim alışkanlıkları Kayseri gibi büyük bir şehirde uygulanmamalıdır. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımızı sivil toplum kuruluşlarının fikirlerine ve önerilerine değer ve önem vermektedir. Aynı işbirliği anlayışının Kayseri Milli eğitiminde de olmasının kalitenin ortaya çıkmasına katkı sağlayacaktır”
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, “Kayseri eğitimi moral beklemektedir, Kayseri eğitim camiası istikrar ve güven arayışı içerisindedir. Eğitimcilerin ve idarecilerin keyfi tasarruflarla terbiye edilmeye çalışıldığı gibi eleştiriler duyulmaktadır. Bu psikoloji ile hiçbir eğitimci, kurumu ve alanıyla ilgili hayal bile edemez, proje geliştiremez ve inisiyatif alamaz” ifadesinde bulunarak şu şekilde konuştu:
“FETÖ bağlantıları oldukları iddiasıyla açığa alınan, Milli Eğitim yetkililerince soruşturmaları tamamlanan eğitimcilerden suçsuz oldukları tespit edilenlerin görevlerine iadeleri konusunda sürecin yavaşlatıldığı iddiaları da gündeme gelmektedir.
Kalkan, Kayseri’nin başarısı için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını, eğitimin en büyük paydaşı olarak üyelerinden aldıkları güç ve önerilerle eğitim yöneticilerine katkı sağlamaya hazır olduklarını anlattı. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla