Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Törenine’ katıldı.

KAYSERİ TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ, CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ’NDE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİ PROJESİ ORTAK GİRİŞİM GRUBU İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZA TÖRENİNE’ KATILDI.

Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolünü değerlendiren Başkan Hiçyılmaz, “Türkiye son 15 yılda her alanda olduğu gibi ekonomi alanında da önemli gelişme sağlamıştır. 2019 yılı içinde ilk prototipinin hazırlanması ve 2021’de ilk ticari satışının yapılması hedeflenen yerli otomobil üretimi ile elde edilecek gelişme, yalnızca ekonomik alanla sınırlı kalmayacaktır. Türkiye’nin dünya siyasetindeki konumu bu hamle ile daha da güçlü hale gelecektir” dedi. Hiçyılmaz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde durduğu yerli otomobil üretimi için önemli bir adım atıldı. Cumhurbaşkanımızın çağrısı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve TOBB’un koordinasyonu ile beş babayiğit bir araya geldi. Anadolu Grubu’ndan hemşehrimiz Tuncay Özilhan, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding’in yer aldığı ortak girişim grubuna başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
TÜBİTAK Bilim Kurulu üyesi olarak görev yaptığı dönemde yerli otomobil üretimine ilişkin yapılan çalışmalara katıldığını ifade eden Başkan Hiçyılmaz, “5 babayiğit tarafından gerçekleştirilecek yerli otomobil üretimi projesinin bugünlere gelmesinde katkıları olan bir kişi olarak gururlu ve mutluyum” şeklinde konuştu. Hiçyılmaz, “Ortak Girişim Grubunun kurulmasında üstün gayret gösteren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız, hemşehrimiz Sayın RifatHisarcıklıoğlu’na gösterdiği büyük çabadan dolayı teşekkür ediyor ve kendisi ile gurur duyuyorum” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tarihi bir güne şahitlik etmekten onur duyduğunu belirten Hiçyılmaz, “Yerli otomobil üretimi için Türkiye’nin dinamiklerini harekete geçiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü’ye şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla