Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Büyükçekmece’de sağlıkçılarla buluştu. Bakan Müezzinoğlu 16 Nisan referandumu ile ilgili, “Diyoruz ki artık ipin ucu milletin elinde olsun. İpin ucunun bilmem kimin elinde olduğu demokrasi olmaz” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kumburgaz’da Büyükçekmece AK Parti İlçe Başkanlığının düzenlediği Sağlık Çalışanları Buluşması’na katıldı. Bir otelde düzenlenen buluşmaya AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gündüz, Memur-Sen İstanbul Şube Başkanı Durali Baki, bölgedeki hastanelerin başhekimleri ve çok sayıda sağlık çalışanları katıldı. Sağlık çalışanları ile kahvaltıda bir araya gelen Bakan Müzezzinoğlu burada bir konuşma yaptı.

“Milli irade inşallah 17 Nisan’da sonra otobana kavuşuyor”

Konuşmasında yaklaşan referandumu değerlendiren Bakan Müezzinoğlu, “Milleti merkeze alan milletin hak ve hukukunu merkeze alan, milleti o muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe, güçlü yürüyüşünü merkeze alan ve milli vicdani merkeze alan bir referandum arefesindeyiz. Diyoruz ki artık ipin ucu milletin elinde olsun. İpin ucunun bilmem kimin elinde olduğu demokrasi olmaz. Şu 14 yılda dünya ile yarışacak noktaya geldiysek milletle bütünleşen bir milli irade var ve milli irade ile oynanmak istenen oyunları başaramadıkları için ama ya başarsalardı. Ya da hiç bu sıkıntılar olmasaydı bugün Türkiye en az yüzde 30 daha iyi olmayacak mıydı? Kapatma davaları, 27 Nisanlar ve siz anayasa değişikliği yapamazsınız diye milletin ümüğünü sıkanlarla ikide bir uğraşmasaydık. Bugün otoban yolda gitmek farklı stabilize yolda gitmek farklı. Şimdi artık bundan sonra milli irade inşallah 17 Nisan’da sonra otobana kavuşuyor” şeklinde konuştu.

“Millet çıktı tank paletinin altına başını koydu”

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili de konuşan Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’nin gelişmesi sürecinde hep tuzakların kurulduğuna dikkat çekti. Müezzinoğlu, “Bu süreçlerde hep tuzaklar kurdular, hep çukurlar kazdılar, hep ihanet şebekeleri devreye girdi ama asla onlara prim vermedik. En sonunda da 15 Temmuz gecesini yine dışarıdan belirli maşaların, belirli güç odaklarının içerideki maşalarını kullanarak bu milletin iradesine karşı hain darbe girişimine kalkıştılar. Başaramadılar çünkü büyük bir millet var karşılarında, asil bir millet, mayası sağlam bir millet var karşılarında. Cesaretiyle, asaletiyle o hainlerin karşısında çıktı gerekirse o tankın paletinin altına başını koydu ve şöyle bir baktı ben senden cesurum dedi. Ben ihanetin karşısında dimdik duruyorum dedi” ifadelerini kullandı.

Müezzinoğlu, CHP’yi eleştirdi

Anayasa değişikliğindeki seçilme yaşının 18’e düşürülmesi maddesi üzerinden CHP’yi eleştiren Bakan Müezzinoğlu, “CHP gençlere diyor ki 18 yaşında çocuk millet vekili olur mu? Gençlerden korkuyorsun. 18-24 yaş arası 8 milyon genç var. Bu gençlerin arasından bu ülkenin Recep Tayyip Erdoğan’ların çıkmasını istiyoruz. Ama CHP şundan korkuyor olabilir. Bu gençlerin arasından daha başarılı bir Kılıçdaroğlu çıkabilir diye korkuyor olabilir” dedi.

Bakan Müezzinoğlu’na konuşmasının ardından çiçek takdim edildi. Buluşmada “Liderlerin Gözünden Başkanlık Sistemi” isimli bir sinevizyon gösterimi yapıldı. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla