Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’nin Talas ilçesinde, 15 milyon TL değerindeki projelerin tanıtım toplantısına katıldı. Bakan Özhaseki, “16 Nisan tarihi de önümüzdeki onlarca yıl boyunca konuşulacak dönüm noktasıdır” dedi.
Talas Belediyesi tarafından düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 16 Nisan’da yapılacak referandumun önemine değinerek “16 Nisan tarihi de önümüzdeki onlarca yıl boyunca konuşulacak dönüm noktasıdır. Bütün seçimlerin anası gibidir” ifadelerini kaydetti. Özhaseki, “Çok partili sisteme geçiş Türkiye için devrim niteliğinde iştir ve dönüm noktasıdır. 1994 yılı belediyeler için bir dönüm noktasıdır, devrimdir adeta. O döneme kadar ideoloji belediyecilik vardı; İstanbul’u da gördük, Ankara’yı da gördük, başka yerleri de gördük. İstanbul’da kahveler tamamen dolu, neredeyse tamamı belediyelerin işçileriydi. Bankamatikte çalışan işçiler ve memurlar vardı. Çöpler toplanmaz, sular akmaz. İstanbul’da çöp patlar, onlarca insan ölürdü. Bugünleri gördük biz. Allah’a hamd olsun 1994 yılında bizim vizyonumuzdaki arkadaşlar işbaşına geldikten sonra devrim niteliğinde işler oldu. Hizmet belediyeciliği öne çıktı, ideoloji belediyeciliği kalktı. Herkes partisini, pılını pırtını nerede yaparsa yapsın. Belediyeler herkese eşit şekilde hizmet götürmesi gereken yerlerdir. Hem de mazeret üretmeden, kimseyi birbirinden ayırmadan. Allah’a hamd olsun böyle bir dönem başladı, şehirlerin altyapısı üst yapısı ortaya çıktı. Şimdi belediyeler hizmet ediyor. 2002 yılı siyasi iktidar ve Türkiye için hakikaten önemli bir dönüm noktasıydı. Emin olun şu geldiğimiz noktada 16 Nisan tarihi de önümüzdeki onlarca yıl boyunca konuşulacak dönüm noktasıdır. Bütün seçimlerin anası gibidir” ifadelerini kullandı.

“Eştikleri çukurlara ne kadar katil varsa hepsini gömdük”
Terörle mücadeleye değinen Bakan Özhaseki, “İçinde bulunduğumuz şartlar aslında zor şartlar. Ülke bir taraftan sınır dışında ordumuz güvenliğimizi sağlamaya çalışıyor. PKK gibi bir bela 40 yıldır bu ülkenin başına bela idi. Bizim iktidarımız döneminde ortaya çıkan bir bela değil bu. Şimdi Allah’a hamd olsun iki yıldır müthiş bir mücadele veriyoruz, şehirlerde PKK’yı temizledik. Köylerde temizledik, dağlardan temizledik. Yurt dışını da temizliyoruz. Ülkemizin güvenliğini sağlama alıyoruz. İnşallah bir daha açığa çıkamazlar. Üstelik şöyle bir hesap yapmışlardı; Haziran seçimleri gelirken çukurlar kazacaklar, sonra paçavralarını yukarıya çekecekler sonra da öz yönetim ilan edip bölücülüğe ilk adımı atacaklardı. O eştikleri çukurlara ne kadar katil varsa hepsini gömdük Allah’a şükür. Sonra bir başka bela başladı, FETÖ belası. Bu FETÖ belası evin içinde, kapı zor kilit tutuyor. Hepimize geldiler en ağır tarafımızdan vurdular. Hiç kimse ‘Ya ben bunlara yüz vermedim’ demesin. Çünkü öyle bir geliyorlardı ki ‘biz hizmet eriyiz, verin çocuklarınızı okutalım.’ Yurt dışına götürüyorlar hakikaten Türk bayrağı asılmış, kara oğlanları topluyorlar bir İstiklal Marşı okutuyorlar hepimizin gözleri yaşarıyor. Fakat gerçek yüzlerini 15 Temmuz’da birlikte gördük. Bir anda kurt adama dönüştüler. Şimdiki iddianamelere baktığınızda ne kadar sapkın olduklarını yeni yeni görüyoruz. Bizim bildiğimiz İslami değerler İslam, Kur-an ve sünnet üzerinedir. Hoca, hacı efendilerin söyledikleri Kur-an ve sünnete uyuyorsa başımızın üzerinde yeri vardır. Değilse hiçbir hükmü yoktur” ifadelerini kullandı.
Programın ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, vatandaşlara yemek dağıttı. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla