Bakan Özhaseki’den Kayserispor’a ziyaret

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayserispor’un Kasımpaşa ile oynayacağı karşılaşma öncesinde kulübe moral ziyaretinde bulundu.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi, Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyarette konuşan Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, “Elinde yettiği imkan olduğu süre içerisinde, kaç yıl oldu şuan hatırlamıyorum ama Kayseri’de tüm spor faaliyetlerinin her alanda olduğu gibi, bu arada Kayseri sporumuza çok ciddi hizmetler yapmış, bizlerin hizmet etmesine vesile olmuş, aynı zamanda fahri başkanımıza ve sayın Bakanımıza bu güzel günde, bu güneşli günde inşallah akşam güzel olur. Maçımız öncesi bize ve teknik heyete destek için, bize moral ve motivasyon için kulübümüze teşrif ettiler” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Kayseri sporla tanışıklığımız 50 yılı bulmuştur. Önce stadın önüne gelip içeri giren amcalarla, daha sonra aklımız erdiğinde duvarlardan tırmanarak, para yok çünkü. Babalarımızda top oynamamızı istemezdi ayakkabı eskir diye. O günün şartlarında. Şuanda herkes çocuğuna ayakkabısını, eşofmanını alıyor antrenmana gönderiyor ama o günlerde yokluk vardı, sıkıntı vardı” dedi.
Bakan Özhaseki, “Kayseri sporu beklene kadar zaten yol uzun, güneşin altında. Şükür Allah’a bizim bu arkadaşlığımız yıllardır sürüyor. Hiçte şikayetçi değilim. Kamu yöneticisi olduktan sonrada Melikgazi belediye başkanlığı döneminde başlayan Kayserispor başkanlığı birkaç sefer yaptım. Keyifle yaptım. Bu işin tabi soğuk tarafları çok, acı tarafları çok. Canınızı sıkıp uykularınızı yitirdiğiniz zamanlar çok fazladır. Ama onun içinde bile bir keyif vardı” diyerek şu şekilde konuştu:
“Şehrimizi seviyoruz. Zaten insanlarda beni bu şehre hizmet etmem için seçiyor. Bir taraftan seviyorum ama bir taraftan da bu benim yasal görevim diye de bakıyorum. Bunun tersi bir yol izlenebilir mi, bu tarz bir yol izliyorlar mı, evet izliyorlar. Kanun bana böyle bir görev vermemiş beni ilgilendirmez diyerek arkasını dönüp gidiyorlar. Zamanında benimle aynı sıfatı taşıyan şimdi de aynı sıfatı taşıyan birçok insanda ilgilenmiyor. Fakat şunu düşünmek lazım ki Anadolu’daki şehirleri birçok değeriyle beraber ayakta tutarsınız. Bu şehirlerde her türlü gidişatı yönlendirmeye çalışırsınız. Her türlü iyi hareketi desteklersiniz. Sanayisini desteklersiniz, ticaretini desteklersiniz, sosyal hayatını, kültürünü, sporunu aklınıza ne geliyorsa. Şehir böyle dinamik olur, böyle ayakta kalır. Kayseri sporda işte birkaç zorluklar geçirdi. Geride kaldı. Ben siyasi hayatımda da, yaşamımda da geriye bakanlardan değilim. Yine bir arkaya bakıp da olanı biteni durmadan konuşacaksak yükünü almış kamyon gibi bayırda çabalar gidemezsiniz. Önüne bakanlardanım ben. Geleceğe bakanlardanım. O yüzden geçmişi kapatmak lazım.
Bundan sonra nasıl iyi olur, daha iyi nasıl gideriz, Kayserisporu inşallah bu sene ligde tutup gelecek yıl, geçtiğimiz yıllarda yaptığımız gibi bir 3 sene nasıl oynattınız, bunun hesabını yapmamız lazım. Kayserisporumuza sağ olsun Erol Bey de bir telefonumuzla sahip çıktı. Arkadaşlar haberdar etti. Sonra da geldi ağır bir yükün altına girdi. Bu ağır yükün altından hep birlikte kalkacağız.”

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, KAYSERİSPOR’UN KASIMPAŞA İLE OYNAYACAĞI KARŞILAŞMA ÖNCESİNDE KULÜBE MORAL ZİYARETİNDE BULUNDU. (ALPARSLAN ÖTÜKEN/KAYSERİ-İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.