İşitme Engelliler Olimpiyatları (Deaflympics)’nda derece alan Taekwondocu Aslıhan Savan Kuş ile Hentbolcu Samet Köklü ve Antrenör Murat Sancakçeken’e karşılama töreni düzenlendi.
Samsun’un ev sahipliğinde gerçekleşen Dünyanın 3.cü büyük Organizasyonu Olan 23.cü İşitme Engelliler Olimpiyatları (Deaflympics)’nda Kayserili sporcularımız Aslıhan Savan Kuş Taekwondo branşında, Samet Köklü ve Antrenör Murat Sancakçeken’e ise Hentbol Milli takım kadrosunda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek olimpiyat şampiyonluğuna uzandılar. Turnuva dönüşünde şampiyon sporcular ve antrenör Sancakçeken İl Müdürlüğü önünde çiçeklerle karşılandı. Mehteran takımının eşlik ettiği çoşkulu törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Şube ve İlçe Müdürleri, Aslıhan Savan’ın antrenörleri Arzu Sayan- Yavuz Sayan, Branşların il temsilcileri, sporcular ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Karşılama töreninin ardından İl Müdürü Murat Eskici, şampiyon ekibi, il temsilcileri ve antrenörleri makamında kabul etti.
ESKİCİ, “BİZİ GURURLANDIRDILAR”
İl Müdürü Murat Eskici, burada yaptığı açıklamada “Sporcularımızı ve antrenörümüzü başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu hassas süreçte olimpiyat şampiyonluğu gibi en büyük hediyelerden bir tanesini bize armağan ettiler. Olimpiyatlarda derece almak bizleri gururlandırırken, Kayserili sporcularımızın derece yapmaları bizleri ayrıca mutlu etti. Bu müsabakalarda görev alan idareci, antrenörleri ve teknik heyeti tebrik ederim. Engelli kardeşlerimizi engellerine rağmen topluma kazandıran, spora yönlendiren ailelere de ayrıca teşekkür ederim” dedi. Aslıhan Savan Kuş ise, çok heyecanlı ve çok mutlu olduğunu belirtirken madalyamı Kayseri’ye hediye ediyorum. Antrenörüm Arzu Sayan hocama çok teşekkür ederim dedi ve tüm engelli gençleri spor yapamaya davet etti. Samet Köklü ise çok mutlu olduğunu belirterek başaracağına inandığını ve çok çalışarak başardığını belirtti. Kendisine her zaman inanan ve destek olan antrenör Murat Sancakçeken’e de teşekkürlerini iletti. KURUM HABERİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla