Kayseri Şeker’in Kayseri Büyükşehir Belediyesi ortak projesi olarak 2017 yılı nisan ayında yapımına başlanan Pınarbaşı Pazarören Çiftçi Eğitim Merkezi ve Besi Çiftliği İnşaatı hızla devam ediyor.
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer ile birlikte Pazarören Çiftçi Eğitim Merkezi ve Besi Çiftliği İnşaatında incelemelerde bulundu.
Pınarbaşı İlçesi Pazarören-Tokmak Mahallesi sınırlarında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait 1.166 dekar alanda yapımına başlanan Çiftçi Eğitim Merkezi ve Besi Çiftliğinin bölgedeki tarım ve hayvancılığın gelişimi yanında istihdama da katkı sağlaması bekleniyor.
İnşaat maliyeti ile 8 milyon 600 bin lirayı geçen Çiftçi Eğitim Merkezi ve Besi Çiftliğinin İçindeki makine ekipmanları ve hayvan yatırımlarıyla 15 milyon liraya mal olması bekleniyor.
Başkan Akay’ın Pazarören Çiftçi Eğitim Merkezi ve Besi Çiftliği İnşaatı incelemesine Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Hurşit Dede, Denetim Kurulu Üyelerinden Av.Kaan Savruk, Mehmet Güntay,
Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyelerinden Mustafa Demir, Abdullah Borazan,Nizamettin Çatak,Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Pandoğa tesis Müdürü Cemal Sunulu, İnşaattan sorumlu Genel Müdür yardımcısı Sinan Bozdoğan ve diğer yetkililer de hazır bulundular. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla