Gemerek İlçesi STK temsilcileri ve Belediye Başkanı Mustafa Demir Başkanlığındaki İlçe heyeti Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret ederek Kayseri Pancar Kooperatifi Genel Kurulu sonucunda yeniden göreve seçilmesinden dolayı tebrik ettiler.

GEMEREK İLÇESİ STK TEMSİLCİLERİ VE BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR BAŞKANLIĞINDAKİ İLÇE HEYETİ KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HÜSEYİN AKAY’I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ GENEL KURULU SONUCUNDA YENİDEN GÖREVE SEÇİLMESİNDEN DOLAYI TEBRİK ETTİLER. 

Başkan Akay’ı ziyaret esnasında Gemerek heyeti adına konuşan Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir; “Gemerek İlçesi olarak Hüseyin Akay ve ekibini Kayseri Pancar Kooperatifinin Genel Kurulu öncesi de ziyaret ederek desteklerimizi açıklamıştık. Bizler kayseri Pancar Kooperatifinde iyi işleyen yönetim olduğunu gördüğümüz için,Yönetime köstek olmak yerine destek olmaya gelip, Gemerek İlçesi olarak tam desteğimizi göstermiştik. Bu gün de sivil toplum kuruluşlarıyla hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Hüseyin Akay ve yönetimine yapılan Genel Kurulun tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun, rabbim güç ve kuvvetlerini arttırsın” dedi.
Gemerek heyetinin Kayseri Pancar Kooperatifi genel kurulu öncesinde ziyaret ederek desteklerini açıklamaları ve genel kurul sonrasında da tebrik ziyareti için gelmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Gemerek Belediye Başkanımız, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum kuruluşları, muhtarlarımız, çiftçilerimiz sağ olsun Genel Kurul öncesinde olduğu gibi Genel Kurul sonrasında da hayırlı olsun ziyaretine gelmişler. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;
“Gemerek Bölgesindeki çiftçilerimizin heyetin sıcak ilgisini her zaman görüyoruz. Budan dolayı hem memnunuz hem de müteşekkiriz. Biz de onların bu ilgisine ve güvenine alakasına layık olmak için gerekli gayreti ortaya koyuyoruz. Genel Kurulda çiftçinin topyekun büyük bir ilgisi ve teveccühü ortaya çıkmış oldu. Biz de bu emaneti tekrar yüklendik ve taşımaya çalışıyoruz.
Kayseri Şeker ve Kayseri Pancar Kooperatifi sadece pancar eken çiftçilerin kurumu olmaması lazım bunun artık değişmesi ve gelişmesi lazım. Bu konularda diğer üretim konusunda sözleşmeli tarımı geliştirmekle birlik de aynı zamanda ilçelerimize yatırım konusunda değerlendirmeler ve çalışmalar yapmaya başladık. Bundan bir ay kadar önce Gerek Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arazi Kayseri Şeker tarafından alındı ve inşallah oraya çiftlik projesi konusunda çalışmalar yapılıyor. Bu gün itibarı ile Sivas tarım komisyonu bu arazi ile ilgili izni verirse proje gerçekleşecektir.
Bölgeye çiftlik yapılıyor olmasının önemli katkıları arasında İstihdam olması, çiftçiye örnek teşkil edecek bir işletme olması yanında sözleşmeli tarımın da yapılacak olması önemli kararlar olarak değerlendiriyorum. Üretimde çeşitlendirme konusu çiftlik konusu ile de birlikte Gemerek’te daha çok gelişme imkanı bulacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun. İnsanların güvenine layık olmak önemli, çiftçilerimiz oyunun yanı sıra dualarını da almak önemli. Allah işimizi rast getirsin.” -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla