İlçe sınırları içerisinde 81 mahalle bulunduğunu ve her mahalle muhtarı ile her zaman iç içe ve birlikte istişare içerisinde çalıştıklarını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yerel alanda beklentilerin, eksikliklerin ve istenilenlerin neler olduğunu en iyi bilen ve takip eden kişilerin muhtarlar olduğunu söyledi.
Melikgazi Belediyesi Muhtarlar Toplantısı’nın bu ayki oturumuna Önceki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve Ak Parti Melikgazi İlçe Başkanı Saim Kadıoğlu katıldı.
Türkiye’de örnek ve referans gösterildiklerini bunda da mahalle muhtarların büyük katkısı olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç , “81 mahalle muhtarını bir araya getirerek hem iş görüşmesi yaptık hem de mahalle planlamasını gerçekleştirdik. Önümüzde yaz sezonunda yapılacak alt yapı, park, asfalt ve kaldırım ile yol çalışmaları hakkında bilgilendirdik. Muhtarlar sonbaharda kapalı yüzme havuzu, spor tesisleri, kapalı semt pazaryerleri ve doğa temalı parklar istediler. Şimdi bunların uygulama zamanı. İlçe sınırları içerisinde 26 semt pazaryeri, 24 sosyal ve spor tesisi, 720 çok amaçlı park ve mesire alanı, 56 açık alan fitness alanı, 65 açık alan basketbol ve spor alanı bulunmaktadır. Dolayısı ile her semt adeta tesisler ile donatılmış durumdadır. Melikgazi Belediyesi’nin yatırım ve hizmetleri sonucu ilçenin fiziki yapısı değiştiği gibi, bireylerin sosyal ve yaşam tarzlarında değişmiştir. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; ‘nereden nereye’. Hizmet çıtası yüksek olan bir belediye de muhtarlar toplantısı daha nezih ve yapıcı olmaktadır” diye konuştu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise, “muhtarlar bir semtin gözü, kulağı, adeta her şeyi. Belediyelerimizin semtlere yapılan yatırımlardaki en önemli çözüm ortakları. Türkiye’de 81 il, Melikgazi’de de 81 mahallemiz var. Bu son derece güzel bir tesadüf. Gezdiğimiz yerlerde gördüğümüz, vatandaşlarımızdan işittiğimiz Melikgazi Belediyesi Referans hizmetlerini mahalle farkı gözetmeksizin her mahalleye aynı oranda hizmet ederek gerçekleştiriyor. Melikgazililer Melikgazi’de yaşamanın farklılığını yaşıyorlar. Hizmeti kendine şiar edinen Memduh Başkanımıza ve güzel ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de,“Böylesine güzel bir toplantı ile bizleri mahallelerimizin temel taşları olan muhtarlarımızla buluşturduğu için Başkanımıza teşekkür ediyor, tüm muhtarlarımıza başarılar diliyorum” dedi.
Mahalle Muhtarları, Sosyal ve Spor Tesisleri, kapalı semt pazar yeri, yeşil alanlar, yaya yolları, otoparklar, standardı yüksek asfalt çalışmaları, kentsel dönüşüm ve restorasyon çalışmaları ve yapılan birçok sosyal donatılar sayesinde hem Melikgazi ilçesinin dolayısıyla mahallerinde misyonun değiştiğini ve değişim yaşandığını modern ve planlı yapıları ile prestij mahalleler arasında yer aldıklarını kaydettiler. -KB

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla