Başkan Çelik, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’nde Esnaf Sohbetleri’ne katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Esnaf Sohbetleri’nde yaptıkları yatırımları anlattı ve Kayseri’deki belediyeciliğin farklılıklarını dile getirdi. Gelişmek ve büyümek için daha fazla çalışmak gerektiğini belirten Başkan Çelik, Kayseri’deki şehircilik ve belediyeciliğin çok özel olduğunu vurguladı.
Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Esnaf Sohbetleri’ne birliğe bağlı oda başkanları katıldı. Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa bakışından duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Belediyemize geldiğimizde hiçbir zaman kapıdan dönmüyoruz ve sıkıntılarımıza çareler buluyorsunuz. Bunun için esnafımız adına teşekkür ederim” dedi.
“KAYSERİ’DE ÇOK ÖZEL BİR BELEDİYECİLK VAR”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de esnaflığın önemini vurguladı ve esnaflıkta elde edilen tecrübelerin hayatın her döneminde insana katkı verdiğini söyledi. Canıtez bir yapısı olduğunu, bu alışkanlığı da babasının dükkanında çıraklık yaparken elde ettiğini ifade eden Başkan Çelik, “Babam biz yarıştırarak, rekabete sokarak bu alışkanlığı verdi. Şimdi de diğerlerinden önde olmanın gayretiyle hızlı çalışıyoruz. Dün evden erken çıktım. Sabahın erken saatinde yaya olarak alt geçit inşaatlarına gittim. Böyle çalışmayınca iş bitmiyor. Bitiyor; ama diğer şehirler gibi oluyorsunuz. Biz diğer şehirler gibi değiliz. Kayseri’deki şehircilik belediyecilik çok farklı ve özel. Kayseri’de iyi bir uyum var. Tüm yönetim dinamikleri, sivil toplum örgütleri, iş alemi, belediyeler, valilik, güvenlik bürokrasisi, akademik çevre hep Kayseri eksenli düşündüğü için çok şükür diğer şehirlerin üstünde büyüyoruz” dedi.
“EKONOMİYİ BÜYÜTMEK ZORUNDAYIZ”
Hiç boş durmadıklarını ve her zaman koşturduklarını vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, “Bu yıl 400’den fazla ihale yaptık. Belediyecilik tarihimizin en yoğun yıllarını yaşıyoruz dersem mübalağa etmemiş olurum, çünkü hizmet ve yatırımlarımızı herkes hissediyor. 16 ilçemizde 700’den fazla şantiyemiz var. 700’den fazla noktada her dairemizin levhası var. Bunların her biri de en az 1 milyonluk işler. Kayseri’yi şantiyeye çevirdik. Bu yıl Kayseri’ye sıcak para olarak verdiğimiz para 1 milyar TL’yi geçti. Ekonomiyi büyütüyoruz. Biz belediyeler siz esnaflar olarak ekonomiyi büyütmekle mükellefiz. Bunun için de elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Personel çalıştıran, değer yaratan, katma değer üreten herkesin yanındayız” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, toplantıda ulaşımdan kentsel dönüşüme, sosyal tesislerden yeşil alan çalışmalarına kadar pek çok konuda bilgi verdi ve esnafların sorularını cevaplandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.