Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Hali’ndeki esnafları ziyaret ederek üreticinin her zaman yanında olduklarını belirtti. Başkan Çelik, haldeki esnafları gezerek “Hayırlı İşler” temennisinde bulundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ile birlikte öncelikle Kayseri Meyve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı Yüksel Garip’i ziyaret ederek bir süre görüştü. Başkan Çelik’in Kayseri’ye yaptığı yatırımlarla Türkiye’de örnek bir şehir haline getirdiğini ifade eden Yüksel Garip, “Halimiz de Türkiye’nin örnek bir hali oldu. Esnafımızın her zaman yanında oldunuz. Destekleriniz nedeniyle teşekkür ederiz” dedi.
Türkiye’de sadece seçimden seçime gelen bildik siyasetçi tarzının yok olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik de “Kayseri Haline defalarca geldim. Esnafla, halkla bir arada olmak bizim düsturumuz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hal esnafımızın ihtiyaçları ne varsa gidermek için çalışacağız. Bugüne kadar Kayseri’de her esnafın yeni iş yeri talebi gelince tüm desteği verdik. Gerek imar düzenlemesi gerek arazi tespiti gerek yapımında yanlarında olduk. Bu sayede birçok esnaf sitesi yapıldı. Bu yönüyle de Türkiye’ye örnek oluyoruz. Mobilyacılar, oto servisçiler, matbaacılar, hurdacılar terziler gibi bir çok meslek erbabına bu imkanı sağladık. Çünkü sizler istihdam oluşturuyor, verdiğiniz vergilerle kaynak oluşturuyorsunuz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ziyaretin ardından hal içinde yapılan çalışmaları takip etti. Daha sonra esnafı tek tek ziyaret eden Başkan Çelik, “Hayırlı İşler” temennisinde bulundu. Esnafları iş yerlerinde ziyaret ederek onlarla sohbet eden Başkan Çelik, bir ziyareti sırasında çilek alarak beraberindekilere ikramda bulundu.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla