Başkan Çelik Kayseri Mahallesi’nde incelemelerde bulundu

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yeni binaların restorasyonuyla sürekli büyüyen Kayseri Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Çelik, restorasyonu biten binalara yeni fonksiyonlar yüklemek için çalıştıklarını belirtti.
Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Mahallesi ile şehrin en önemli sivil mimari örnekleri olan Kayseri evlerini ayağa kaldırmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bir taraftan yeni konakların restorasyonu ile büyüyen ve bir taraftan da restorasyonu tamamlanan binalara yeni fonksiyonlar yüklenen Kayseri Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.
Bürokratlarıyla birlikte Kayseri Mahallesi’ne giden Başkan Çelik, restorasyonu tamamlanan binaları gezdi ve devam eden restorasyon çalışmalarını takip etti. Setenönü Mahallesi’ndeki eski Kayseri Evleri’nin restorasyonu ile oluşturulan Kayseri Mahallesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Çelik, Kayseri’nin sivil mimari alanındaki en güzel örneklerinin yıkılıp kaybolmalarının önüne geçmeye devam ettiklerini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, restorasyonu tamamlanan konaklara yeni fonksiyonlar yükleyerek Kayseri Mahallesi’ni daha geniş kitlelerin kullanımına sunmayı sürdürdüklerini kaydetti. -KB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.