Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik İncesu ve Pınarbaşı ilçelerine de Kadın ve Gençlik Merkezi yapılacağını açıkladı.
Yeşilhisar, Yahyalı, Develi, Hacılar, Tomarza, Sarız, Felahiye ve Akkışla Kadın-Gençlik Merkezlerinin daha önce açıldığını, 4 Aralık Pazar günü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu açılışla Bünyan, Özvatan ve Sarıoğlan ilçeleriyle Palas Mahallesi’ndeki kadın ve gençlik merkezinin hizmete kazandırıldığını ifade eden Başkan Çelik, merkezlerin ilçelerdeki sosyal hayata büyük bir canlılık getirdiğini kaydetti.
Pınarbaşı ve İncesu ilçelerinde uygun arazi tespiti yapılamadığı için Kadın ve Gençlik Merkezlerine başlayamadıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Her iki ilçemizde de yer tespiti sorunu çözüldü. Tıpkı diğer ilçelerimiz gibi bu iki ilçemize de çok güzel bir mimari ile kadın ve gençlik merkezleri yapacağız. Projelerimiz hazırlandı. Yapacağımız kadın ve gençlik merkezleri ilçelerimizin prestij binaları olacak. Baharla birlikte temel atarak kısa sürede bu merkezleri bitireceğiz ve halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.
Başkan Mustafa Çelik, sadece ilçelere değil ilçelerimizin büyük mahallelerine de kadın ve gençlik merkezleri yaptıklarını hatırlatarak, Sarıoğlan ilçesine bağlı Palas Mahallesi’nde hizmete açılan kadın ve gençlik merkezinden sonra Yemliha Mahallesi’ne de kadın ve gençlik merkezi yapacaklarını söyledi. Başkan Çelik, Yemliha Mahallesi’ne yapılacak olan kadın ve gençlik merkezinin temelini de baharla birlikte atacaklarını kaydetti.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla