Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha yeşil Kocasinan için Yenidoğan Mahallesi’nde öğrencilerle birlikte ağaç dikti. Programda öğrencilerin sevgi seliyle karşılaşan Başkan Çolakbayrakdar, onlarla yakından ilgilenip, sohbet etti. Başkan Çolakbayrakdar’ın öğrenciler ile birlikte ağaç dikmesi renkli görüntüler oluşturdu.
Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğine, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Otizm öğrencileri, Şehit İstihkam Er Suat Özgan Ortaokulu, Mustafa Kemal Atatürk Meslek ve Ticaret Anadolu Lisesi, Osman Zeki Yücesan İlkokulu, Salih Avgın Paşa Ortaokulu’nun öğrencileri ve öğretmenleri ile davetliler katıldı.
Etkinlikte bir konuşma yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha yeşil Kocasinan için her hafta Çarşamba günleri ağaç dikimi etkinliğini düzenli bir şekilde yaptıklarını belirterek, “Hedefimiz, Kocasinan ve Kayseri’mizde dünya standartlarında yeşil alan metrekaresi oluşturmaktır. Kocasinan Belediyesi olarak 2016 yılında 70 bin ağacı toprakla buluşturduk. Bu yıl içerisinde ise 100 bin ağacı toprakla buluşturmayı hedefliyoruz. Bu ağaçları dikerken de her hafta 7’den 70’e her kesimle bir araya geliyoruz. Bu işi yaparken de gençlerimiz ve çocuklarımız olmazsa olmazımızdır.” ifadelerini kullandı.
Özel eğitim gerektiren otizmli çocuklarında ağaç dikimine destek verdiklerini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak bizler bir gün değil, her gün özel eğitim gerektiren kardeşlerimizle beraberiz. Bizler her zaman farkındayız ve daima yanlarındayız. Bugün de onlarla birlikte ağaç dikeceğiz.” diye konuştu.
Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan’ın daha modern ve daha da güzelleşmesi için parklar ve yeşillendirme çalışması aralıksız devam edecek. Bu yapılanların hepsi gençlerimiz, çocuklarımız ve geleceğimiz içindir.” diyerek sözlerini noktaladı.
Mustafa Kemal Atatürk Meslek ve Ticaret Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Tuncer de kürsüye çıkarak eğitim ve öğretime her zaman verdiği desteklerden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür edip, plaket ve çiçek takdim etti.
Konuşmanın ardından Başkan Çolakbayrakdar, öğrenci ve öğretmenler ile birlikte fidan dikti. Fidanların can suyunu ise Başkan Çolakbayrakdar verdi. Öğrencilerin Başkan Çolakbayrakdar ile hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından etkinlik sona erdi. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla