Kayseri Serbest Bölge İş Adamları Derneği istişare toplantısına katılan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesinin bölge için çok önemli bir üretim alanı olduğunu ve bu durumun çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Kayseri Serbest Bölge İş Adamları Derneği Başkanı Aynur Erman ise bu tür toplantılar ile gündemi değerlendirdiklerini şu anda Türkiye gündeminde yerli araba üretemi bulunduğunu ve bu yerin Kayseri olması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Kayseri Serbest Bölgesi artık Anadolu’nun üretim ve ihracat merkezi
Geçen seneye göre Eylül ayında Kayseri Serbest Bölgede ihracat rakamların da artış olduğunu Kayseri’de ihracatın %25 ni SERBEST BÖLGE’DEN yapıldığını ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç “Kayseri ili bir üretim ve ticaret merkezidir. Ancak SERBEST BÖLGE’NİN ekonomik ayrıcalığı bulunmaktadır. Kayseri Serbest Bölgesinin gelişiminde ve iyi bir konumda olmasında Melikgazi Belediyesi’nin büyük bir payı bulunmaktadır. Kayseri serbest Bölgesi olarak Çin devleti ile Türkiye arasında ortak yürütülen İPİEK YOLU projesinde yer almaktayız. E-TİCARETİN merkezi Kayseri’dir bu avantajları iyi kullanmak istiyoruz” dedi.
Kayseri kurum ve kuruluşları ile bir bütündür..
Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç özellikle ekonomik yatırım ve hizmetleri desteklediklerini ve yönlendirdiklerini çünkü sürdürülebilinir ekonomik ve kalkınma ile gelişmenin temelinde üretime dayalı yatırımların devamı söz konusu olduğunu sözlerine ekledi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla