Hacılar Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde, “Küçük Prens” adlı tiyatro oyunu, Hacılar Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici’nin çocuklara 23 Nisan hediyesi olarak Tiyatro Bozok tarafından sahnelenen oyun, çocuklara eğlenceli anlar yaşattı.

Hacılar Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma yaparak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının, tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayram olduğunu söyleyen Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan 1920’de milletimizin önünde yepyeni bir ufuk açılmış, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Bugün bizlere düşen görev de teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir. Hepimiz biliyoruz ki medeniyet yarışının bir sonu yoktur. Bizler ulaşabildiğimiz en son noktada bayrağı sevgili çocuklarımıza emanet edeceğiz.

 

Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum.”

Başkan Ekici’nin konuşmasının ardından Yönetmenliğini Filiz Bozok’un yaptığı, Antonie de Sainint ‘in kaleme aldığı ve Koreografisini Gökhan Soytürk’ün yaptığı Küçük Prens isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Gezegenlerde yolculuk yaparak yolculuğu boyunca yeni karakterler tanıyan Küçük Prens’in maceralarını anlatan oyun, çocukları hem eğlendirirken hem de onlara eğitici mesajlar verdi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla