Başkan Hiçyılmaz’dan Vergi Açıklaması

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, vergi indirimlerine ilişkin açıklama yaptı. Hiçyılmaz, “Vergi konusunda atılan adımları olumlu karşılıyoruz” dedi.
Başkan Hiçyılmaz, açıklanan vergi indirimlerinin, iş dünyasının önemli bir beklentisini karşıladığını ve 17 bin Kayseri Ticaret Odası üyesi adına Hükümete teşekkür ettiklerini belirtti.
Hiçyılmaz, “Nisan ayı sonuna kadar geçerli olan ÖTV ve KDV indirimleri reel sektörde olumlu karşılık bulmuştur. Beyaz eşya ve mobilya sektörlerine getirilen ÖTV ve KDV indirimleri sayesinde dayanıklı tüketim mallarına yönelik talebin daha da artırmasını beklemekteyiz. İş dünyası olarak bir adım ötedeki beklentimiz vergi indirimlerinde süre uzatımına gidilmesidir” ifadelerini kullandı.
Vergisini düzenli ödeyenlere 5 puanlık indirim yapılmasına ilişkin girişimleri de önemli bulduklarını kaydeden Başkan Hiçyılmaz, “Bu girişimler, iş dünyası olarak bir süredir dile getirdiğimiz konuların ve beklentilerimizin karşılanacağı anlamına gelmektedir. Vergi ödemelerinde indirim sağlanması, iş dünyasının yatırım için ihtiyaç duyduğu sermayenin karşılanmasında etkili olabilecektir. Müjdeli açıklamayı en kısa zamanda beklemekteyiz” diye konuştu.
Başkan Hiçyılmaz, iş dünyası olarak beklentilerinin karşılanmasının yatırımların, istihdamın ve ihracatın artmasında tetikleyici olacağını sözlerine ekledi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.