Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu,  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.
6. Olağan kongresinde Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı seçilen Yılmaz Üçkan’ı kutlayan Başkan Palancıoğlu, “Yeni Başkan Yılmaz Uçkan Bey’e başarılar diliyorum. Daha önce 3 yıl Ali Bey ile çalışıyorduk. Sağ olsun; onunla da başarılı çalışmalar yaptık. İnşallah şimdi de Yılmaz Bey ile güzel çalışmalar yapacağız. Başta Büyükşehir Belediyesi, Melikgazi, Kocasinan ve Talas Belediyemiz el birliği içinde Kayseri Valiliğimizin liderliğinde şehitlerimize, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize elimizden geldiğince sahip çıkmaya ve destek olmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz sene şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi Çanakkale ve Bursa’ya götürmüştük” dedi.
Talas Belediyesi olarak şehit aileleri ve gaziler ile programlar yapmak ve onlara destek olmak istediklerini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu şunları kaydetti:
“Son zamanlarda büyük sıkıntılar yaşadık. Rabbim ülkemizin önünü açsın. Rabbim bu ülke ile ilgili hesap kuranları, içteki ve dıştaki düşmanları bertaraf etsin. Bu kapsamda şehit ailesi ve gazilerimize teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Rabbim bir daha zor günler yaşatmasın. Bu ülkenin parçalanmaması için canını siper eden şehitlerimizin ruhları şad olsun.”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz Üçkan, “Mustafa Palancıoğlu Başkanımız şehit ailelerimiz ve gazilerimize her zaman sahip çıkan bir başkanımız. Onlarla beraber olmanız gönlünüzü almanız aslında bizim çok arzuladığımız bir olay. Her türlü destek konusunda yanlarında olduğunuzu biliyoruz. Onlara bir göz kırpma kadar yakınsınız. Şahsınızı bildiğim için konuşuyorum. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için ne gerekiyorsa yapacağınızı çok iyi biliyoruz. Kayseri bu konuda Türkiye’ye örnek. Önemli olan şehit ailelerimiz ve gazilerimizi arayıp sormak. Onların en çok ihtiyaç duyduğu şey onore edilmek. Başkanımıza nazik ziyareti çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkan Palancıoğlu Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni de ziyaret ederek Başkan Osman Balcı ile dernek faaliyetleri hakkında bilgi alarak, gazileri Çanakkale’ye götüreceğinin müjdesini verdi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla