Kayseri Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, “Gün ekonomik kalkınmaya daha sıkı sarılmak, yeni bir başarı hikayelerini yazma günüdür” dedi.

KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN İFTAR PROGRAMINDA KONUŞAN YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN, “GÜN EKONOMİK KALKINMAYA DAHA SIKI SARILMAK, YENİ BİR BAŞARI HİKAYELERİNİ YAZMA GÜNÜDÜR” DEDİ. 

Programda konuşan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Yapılacak olan fuar alanının 2018 yılında hizmet vermeye başlayacağını belirten Nursaçan, diğer önemli projenin ise Selimiye Cami’nden esinlenerek yapılacak olan ve ilin en büyük camisi olmaya aday 10 bin kişilik cami inşaatı olduğunu söyledi. Başkan Nursaçan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Söz konusu bu camimiz 2017 yılı içerisinde hizmete açılması planlanmaktadır. Biz Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak bakanlıklar nezdinde gerekli girişimlerde bulunmuştur. Sözünü ettiğimiz bazı konulara dair üretim reform paketi Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmek suretiyle kanun haline getirilmek üzere meclise sevk edilmiş, sanayimizin ve sanayicimizin bu beklentilerine cevap veren ve duyarlı davranan bizi yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve bakanlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyoruz. Hepinizin bildiği gibi emlak vergisi çok yakın bir süre içinde kalkıyor. Sanayicimizin derdine sessiz kalmadılar. Diğer taraftan TRT payı da kaldırılıyor. Tabi mobilya sektörü içinde önemli olan KDV indirimi, diğer dayanıklı olan beyaz eşya sektöründe de ÖTV indiriminden dolayı da hükumetimize sayın bakanım nezdinde teşekkürü borç biliyoruz” diye konuştu.
“Gün yeni başarı hikayeleri yazma günüdür”
Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyenlere karşı milli duruş sergilenmesi gerektiğini dile getiren Nursaçan, “İş dünyası olarak hükumetimizin 2023 hedeflerini gerçekleştirme noktasında ekonomik reform odaklı yatırım hamlelerinin devam ettiği yeni, güçlü, büyük Türkiye’de olan bu değişim ve gelişim hamlesinden daha da güçlenilerek çıkılacağına gönülden inanıyoruz. Ne terör, ne bölgesel sorunlar, ne de ülkemizin önünü kesmeye çalışan şer odakları hedeflerimize asla ortak olamayacaktır. Gün ekonomik kalkınmaya daha sıkı sarılmak, yeni bir başarı hikayelerini yazma günüdür. Ülke olarak asimetrik bir tehlike ile karşı karşıya bulunmaktayız. Denk olmayan güçler arasında küresel bir savaş yaşanmaktadır. Bu durum askeri, ekonomik terör ve işgal gibi çeşitli şekillerle karşımıza çıkmaktadır. 21. yüzyıl savaşının nedeninde büyük ve güçlü bir Türkiye var. Namlunun ucunda, milli birliğimizin bozulması, yıpratılması var. Hedefleri Türkiye’yi bölmek, parçalamak ve kaosa sürmektir. Bin yıllık birlikteliği ve kardeşliği yok etmektir. Türkiye’ye hata yaptırmak ve bedel ödetmek milli irade ruhunu ortadan kaldırmak işte bunlar Türkiye’nin sahip olduğu millet olma ruhuna yapılan alçakça ve haince yapılan saldırılardır. Hepimizin böyle kritik günlerde yerli ve milli duruşa ihtiyacı vardır. Bu onurlu ve şerefli millet zor ve sıkıntılı zamanlarda asil duruşunu sergilemekten hiç geri durmamıştır. Türkiye büyük bir devlettir, milletimiz büyük bir milletir. Arzumuz yangın yerine dönen İslam Coğrafyasının yaralarının bir an önce sarılması, huzur ve kardeşliğe kavuşmasıdır.”
Programda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise, Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan projelere desteklerini esirgemeyeceklerini ifade etti. Yıldız, “Gerek üretime dönük gerekse çevreye saygılı hele hele ABD Başkanı Trump’ın Paris İklim Sözleşmesinden çekildiği şöyle bir ortamda gerek arıtma tesislerinin gerek çevreye duyarlı tesislerin böyle bir üretim merkezinde Kayserimize kazandırılmış olması fevkalade faydalı buluyorum. Güneş santralleriyle alakalı önceden başlamış olan yatırımların daha da artarak 50 megabiti geçecek tarzda çok ciddi bir üretim miktarına ulaşarak, böyle bir noktaya gelinmiş olmasından dolayı sayın başkan ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Heyecan duyduğumuz bir projedir. Dün 31 bin dolarmış ciro. Çok iyi bir paradır. Yani ayda 1 milyon doları hedefliyor, aylık ödemeleri de 550 bin dolarda. Bu, hem üretip hem de sanayicimize para kazandıracak bir iş” dedi.
Ortadoğu’nun mevcut durumunu değerlendiren Yıldız, Türkiye’nin geleceğinin bu açıdan parlak olduğunu, karamsarlığa yer olmadığını vurguladı. Ülkenin geleceğini karartacak projelere izin verilmeyeceğini kaydeden Yıldız, Çevremize bakalım, özellikle Katar krizi ile beraber Türkiye’yi de içine almak istedikleri ama Türkiye’nin ferasetiyle ve basiretiyle beraber doğru yöneteceği bir sıkıntıdan bahsediyoruz. Trump bir konuşma yapıyor ’19 trilyonluk borcu ben tabi ki Amerikan halkına ödetecek değilim. Körfez ülkelerine gidiyorum, oradan tahsil edeceğim. Onlardan aldığım borçlarla ödeyeceğim’ diyor. Bakın bu çok argümanlı bir iştir. Yalnızca bir faktöre dayalı değildir. Doğruyu tercih edenlerin güçleneceği, yanlışı yapanların da zayıflayacağı bir ortamdan bahsediyorum. Irak Kuveyt’e girdiğinde dönemin başkanı ABD başkanı olarak bunu onayladıklarını Saddam Hüseyin’e bildirdiler. Daha sonra 38 milyon dolar savaş tazminatı çıkarttılar. O takdir ettikleri ve teşrif ettikleri Saddam Hüseyin için. Bunların siyasi, ekonomi, idari ve sosyal birçok yansımalarını önümüzdeki süreçte görürüz. Bunu hep beraber izleyeceğiz” ifadelerini kullandı. -İHA

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla