Başkan ve valiler kitap fuarında

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı toplantısının ardından Kayseri, Sivas ve Yozgat valileriyle birlikte Kayseri Kitap Fuarı’nı gezdi. Başkan Çelik, fuara katılan yazarlarla da bir araya geldi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’ndeki 1. Kayseri Kitap Fuarı’nı bu kez valilerle birlikte gezdi. Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Sivas Valisi Davut Gül ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ile birlikte Kitap Fuarı’na giden Başkan Çelik, fuarla ilgili üç ilin valisine bilgiler verdi.
Başkan Mustafa Çelik, valilerin ayrılmasının ardından AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ile birlikte fuar gezisini sürdürdü. Başkan Çelik’e İncir Yayıncılık’ı ziyaretinde incir ikram edildi.
Fuara katılan yazarlardan Hayati İnanç’ın söyleşisine de katılan ve Başkan Çelik, söyleşi sonrası Kitap Fuarı anısına özel hazırlanan yazarın isminin bulunduğu mührü hediye etti. Başkan Çelik, “Fuarda gezen ve söyleşileri takip eden dinamik topluluğu görünce iyi ki bu fuarı düzenlemişiz diyoruz” ifadelerini kullandı. Hayati İnanç da böylesi nezih topluluğu her yerde görmediklerini dile getirdi ve “Allah nazardan saklasın” diye temennide bulundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, daha sonra yayınevlerinin stantlarını ziyaret etti ve fuarı gezen vatandaşlarla görüştü. Yayınevi yetkilileri Başkan Çelik’e “İyi ki gelmişiz” ifadeleriyle fuarla ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler.
Başkan Mustafa Çelik, fuarı gezerken kaligrafi sanatıyla isim yazan sanatçının yanına giderek bir süre takip etti. Başkan Çelik, sanatçıya torunu Mustafa Emir’in ismini yazdırdı. Farklı yayınevlerinde kitapları da inceleyen Başkan Çelik, ilgisini çeken bazı kitapları aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, fuar gezisi sırasında Yusuf Kaplan, Sıtkı Aslanhan gibi tanınmış yazarlarla da bir araya gelerek sohbet etti. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.