Kayseri, Niğde, Nevşehir ve Yozgat illerindeki baz istasyonlarında meydana gelen akü hırsızlığının zanlısı Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre Kayseri’nin Talas ve Yeşilhisar ilçelerinde bulunan baz istasyonlarında elektrik kesilmesinin meydana geldiği ve yaşanan sıkıntının sistemi besleyen akülerin çalınmasından kaynaklandığı öğrenildi. Konuyla ilgili olarak çalışma başlatan jandarma ekipleri, aynı olayların Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinde de artarak devam ettiğini belirledi.
Jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda olayların zanlısı olarak belirlenen O.D.’nin kullandığı aracın takip altına alındığı ve Yeşilhisar İlçe Jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi. Araçta yapılan aramalarda ise 12 adet akü ele geçirildiği kaydedildi.
Yapılan inceleme sonrasında Kayseri’nin Talas, Kocasinan ve Yeşilhisar ilçeleri ile Niğde, Nevşehir ve Yozgat illerinde meydana gelen baz istasyonlarından hırsızlık olaylarının aydınlatıldığı bildirildi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla