Durumun iyiye gittiğini belirten Sağlık Müdürü Benli:

 

“TEMASLILARI SÖYLEMEK

İNSANİ BİR GÖREVDİR”

 

      Koronavirüs salgının yükseliş hızının kısmen kesildiğini, durumun her geçen gün iyiye gittiğini belirten İl Sağlık Müdürü Doçent Dr. Ramazan Benli: “Salgınla mücadele olanca hızıyla devam ediyor. Devlet olarak ve sağlıkçılar olarak biz elimizden gayreti gösteriyoruz. Geçen günlere nazaran Kayseri’de salgının hızı azalmaya başladı. Bu konuda bizim zorlandığımız bir nokta var salgına yakalanan korana olduğu tespit edilen hastalar temaslılarını gizliyor, söylemiyor. Bunun için de mücadele de zorlanıyoruz. Şunu belirteyim ki temaslıları söylemek insani bir görevdir. Söylememek insanlara kendi çevrene topluma düşmanlık etmektir. Hasseten herkesten rica ediyorum. Testleri pozitif çıkan karantinaya alınan herkes aklında kaldığı kadar her temaslılarını sağlık ekiplerimize söylemelidir. Saklamak kimseye bir yarar sağlamaz. Hemşerilerimiz sağlık ekiplerimize bizlere yardımcı olursa kısa zamanda bu salgınında üstesinden geliriz aksi halde daha çok insan zarar görecektir. Temaslıyı söylemekle o insana kötülük etmiş olmazsınız aksine iyilik etmiş olursunuz, topluma iyilik etmiş olursunuz, bir vebalden kurtulmuş olursunuz.

Biz sağlıkçılar olarak yetkililer olarak görevliler olarak başta Cumhurbaşkanından tutun da Bakanımız, Valimiz en alt kademedeki bir sağlıkçıya kadar görevimizi yapmaya gayret ediyoruz. Vatandaşımızın insanımızın sağlı için elimizden geleni yapıyoruz. Herkes üzerine düşeni yaparsa üstesinden gelemeyeceğimiz bir zorluk problem yoktur.” şeklinde konuştu.

    Geçtiğimiz hafta içersinde salgının hızının kısmen azaldığını belirten Benli: “Bu hafta içersinde sonuçların olumlu yönde geliştiğini daha kolay görebiliriz.” dedi.

    Kendilerine verilen görevi layıkıyla yapmaya çalıştığını da ileri süren İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Ramazan Benli: “Biz devletimizin bize verdiği görevi gerektiği gibi yapmaya gayret gösteriyoruz. Gayemiz insana, insanlığa ve milletimize hizmet etmektir. Gayret bizden takdir Cenabı Allah tandır. Biz Allah neyi takdir ettiyse onun olacağına inanın insanlarız. Cenabı Allah ne derse o olur. Ol deyince olduran o dur biz sadece aracıyı ve sebebin oluşması için görevlendirilmiş kullarız” şeklinde konuştu. HABER: RİFAT AÇIKGÖZ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla