Kayseri’de bulunan Beytü’l-Makdis Derneği Başkanı Prof. Dr. Abd el-Fettah el-Awaisî, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’i makamında ziyaret etti.

KAYSERİ’DE BULUNAN BEYTÜ’L-MAKDİS DERNEĞİ BAŞKANI PROF. DR. ABD EL-FETTAH EL-AWAİSÎ, İL MÜFTÜSÜ DOÇ. DR. ŞAHİN GÜVEN’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. 

Hunat Medresesi konferans salonunda, tercümanlığını Dini Yüksek İhtisas Merkezi Eğitim Görevlisi Yakup Aktaş’ın yaptığı, ‘Mescid-i Aksa’ konulu bir konferans veren Sayın el-Awaisî, konferans sonrası İl Müftülüğünü ziyaret etti. Awaisi, İl Müftümüz Güven ile bir müddet görüşerek, yaptıkları faaliyetler hakkında hem bilgi alışverişi yaptı hem de istişarede bulundu.
İl Müftüsü Güven de Mescid-i Aksa’da yaşanan son gelişmeler hakkında bilgiler aldı. Görüşmeleri sırasında Kudüs’ün Filistinliler için ne ifade ediyorsa Türkiyeli Müslümanlar ve bütün ümmet coğrafyası için de onu ifade ettiğini belirten İl Müftüsü Güven, asla yalnız olmadıklarını vurguladı.
Ziyaretlerinden dolayı duyduğu mutluluğu ve memnuniyeti dile getiren İl Müftüsü Güven, Beytü’l-Makdis Derneği Başkanı Prof. Dr. Abd el-Fettah el-Awaisî’ye teşekkür etti. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla